Przejdź do treści
PGE EKSTRALIGA

Wojciech Stępniewski dementuje słowa Nickiego Pedersena

Wojciech Stępniewski
Fot. Natalia Gotter

Autor: Paweł Płóciniak

Wojciech Stępniewski dementuje słowa Nickiego Pedersena

Nicki Pedersen podczas jednego z wywiadów po powrocie do Rzeszowa zasugerował, że w 2025 roku PGE Ekstraliga będzie powiększona do dziesięciu zespołów. Prezes najlepszej żużlowej ligi na świecie odniósł się do słów trzykrotnego indywidualnego mistrza świata.

Nicki Pedersen we wtorek został ogłoszony jako nowy zawodnik Stali Rzeszów, będzie to jego trzeci pobyt w klubie z Podkarpacia i pierwszy raz od dwudziestu jeden lat, kiedy będzie ścigał się na zapleczu najwyższego poziomu rozgrywkowego w Polsce. Podczas wywiadu dla PDK Live już po konferencji Texom Stali, na której został zaprezentowany można było usłyszeć od Duńczyka ciekawą rzecz, o której nikt jeszcze głośno nie mówił. Mianowicie chodzi o powiększenie PGE Ekstraligi do dziesięciu drużyn już w 2025 roku.

Długo nie trzeba było czekać na odpowiedź prezesa najlepszej żużlowej ligi na świecie, który zdementował tą informację. Jednak później Wojciech Stępniewski udzielił kolejnego komentarza, który miałby wskazywać na to, że pojawią się zmiany w systemie rozgrywek i zostaną one ogłoszone w odpowiednim czasie. Jeśli chodzi o dziesięciodrużynową PGE Ekstraligę to funkcjonowała ona już w latach 2012-2013, na pewno plusem takiego formatu była większa ilość spotkań dla wszystkich zespołów.

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *