Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Woffinden nie trafi do Torunia, a do Grudziądza? To może być klub, który go będzie chciał

Woffinden
Fot. Jakub Malec

Autor: Paweł Płóciniak

Woffinden nie trafi do Torunia, a do Grudziądza? To może być klub, który go będzie chciał

Tai Woffinden na początku sezonu bardzo zawodzi wszystkich kibiców oraz działaczy we Wrocławiu. W tym roku kończy mu się kontrakt, więc może to być dla niego ostatni sezon w barwach Betard Sparty. Jedną z zainteresowanych drużyn sprowadzeniem Brytyjczyka powinien być ZOOleszcz GKM Grudziądz.

Betard Sparta Wrocław to klub reprezentowany w polskiej lidze przez Taia Woffindena od 2012 roku. Brytyjczyk zdobył w tym czasie siedem medali Drużynowych Mistrzostw Polski jeden złoty, cztery srebrne i dwa brązowe. Po zakończeniu aktualnego sezonu kończy się trzyletni kontrakt, który Woffinden podpisał tuż przed finałem PGE Ekstraligi w 2021 roku i złotym krążkiem zdobytym przez Spartę.

Wydaje się, że działacze Sparty Wrocław nie będą mieli zamiaru przedłużać umowy z Woffindenem z powodu coraz gorszej dyspozycji. W 2022 roku Brytyjczyk zszedł ze średniej dwóch punktów na bieg pierwszy raz od 2012 roku. Sezon później minimalnie się poprawił, jednak był daleko od swojej optymalnej dyspozycji, a aktualnie notuje najsłabszy start w całej swojej seniorskiej karierze.

Tylko 1,063 punktów na bieg zdobywa w tym sezonie Tai Woffinden. Trzykrotny indywidualny mistrz świata przez cztery spotkania PGE Ekstraligi zanotował tylko szesnaście punktów i dwa bonusy w szesnastu startach, w tym tylko cztery biegowe zwycięstwa. W cyklu Grand Prix nie jest lepiej, trzynaste miejsce i dziewięć oczek na jego koncie po dwóch rozegranych rundach w Gorican i w Warszawie.

Z takim Woffindenem Betard Sparta nie rzuci rękawicy Orlen Oil Motorowi Lublin, więc w gronie następców Brytyjczyka wymieniani są m.in. Janusz Kołodziej, Leon Madsen czy Max Fricke. Każdy z tej trójki byłby prawdziwym hitem transferowym zimowego okienka i na ten moment jest w stanie zagwarantować dużo lepsze zdobycze punktowe od seniora wrocławskiej drużyny.

Jeśli Woffinden miałby pożegnać się z Wrocławiem, to mógłby przenieść się do Torunia. W środowisku żużlowym słychać plotki, że odbywał już rozmowy z tamtejszymi działaczami w sprawie kontraktu. Na pewno będą też inne drużyny, które chciałyby pozyskać Brytyjczyka i jedną z nich mógłby, być ZOOleszcz GKM Grudziądz pod warunkiem, że pozostaną w PGE Ekstralidze.

Grudziądzanie pomimo ewentualnego pozostania w elicie mogą szukać zastępcy dla swojej aktualnej gwiazdy Maxa Fricke, który jest jednym z celów Betard Sparty Wrocław za Taia Woffindena. Australijczyk notuje na razie bardzo dobry sezon, po czterech spotkaniach może pochwalić się średnią 2,318 na bieg oraz piątą lokatą w klasyfikacji najskuteczniejszych żużlowców ligi.

W takim wypadku mogłoby dojść do wymiany pomiędzy obiema drużynami. Tai Woffinden przeniósłby się do Grudziądza, a Max Fricke do Wrocławia. ZOOleszcz GKM na ten moment wyszedłby gorzej sportowo na tej wymianie i byłby słabszy niż w tym sezonie, a Wrocławianie zyskaliby kolejną armatę, z którą mogliby stawić czoła Orlen Oil Motorowi Lublin w walce o złoty medal.

Jednak za wielu możliwości na rynku GKM może nie mieć i Tai Woffinden być może byłby dobrym wyborem za Maxa Fricke. Brytyjczykowi po tylu latach spędzonych we Wrocławiu jest potrzebna zmiana otoczenia, nowe wyzwania, dzięki którym mógłby wrócić na swój dawny poziom, odzyskać blask sprzed lat i może nawet powalczyć z Bartoszem Zmarzlikiem o kolejny złoty medal indywidualnych mistrzostw świata.

tai woff
Fot. Jakub Malec
woffinden gp
Fot. Jakub Malec

Dołącz do nas na Facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *