Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Włókniarz Częstochowa wygrywa spotkanie oraz dwumecz! Tauron Włókniarz Częstochowa – ebut.pl Stal Gorzów 50:40 [Relacja]

Włókniarz Częstochowa

Autor: Edyta Wojdeł

Włókniarz Częstochowa wygrywa spotkanie oraz dwumecz! Tauron Włókniarz Częstochowa – ebut.pl Stal Gorzów 50:40 [Relacja]

Za nami ćwierćfinałowy rewanż w PGE Ekstralidze. Tauron Włókniarz Częstochowa wygrał z ebut.pl Stalą Gorzów dziesięcioma punktami na domowym owalu.

Pierwszą serię startów rozpoczął biegowy remis oraz defekt Oskara Fajfera. Bieg juniorski został przerwany przez ruch i dotknięcie taśmy przez Kajetana Kupca. Żużlowiec Tauron Włókniarza Częstochowy został wykluczony. W powtórce Frsanciszek Karczewski został wypchnięty przez Oskara Palucha, co zapewniło zwycięstwo gościom z Gorzowa. Kolejny wyścig zakończył remis, chociaż Mikkel Michelsen usilnie starał się gonić Martina Vaculika. W czwartym starcie bardzo dobrze spod taśmy wyszedł Oskar Paluch, bieg zakończył się remisem, a Gorzowianie przed pierwszym równaniem zapewnili sobie czteropunktową przewagę.

Początek drugiej kolejki zdominowały tym razem częstochowskie Lwy, wygrywając 5 do 1 i doprowadzając do meczowego remisu. W biegu szóstym ponownie świetnie poradził sobie Szymon Woźniak, którego nie zdołał wyprzedzić Michelsen. Wiktor Jasiński pozostawił za plecami Kajetana Kupca, co zapewniło ponownie punktową przewagę Stali Gorzów. Kolejny wyścig wygrał Maksym Drabik, za nim na mecie zameldował się Martin Vaculik, natomiast Kacper Woryna przyjechał przed Jakubem Stojanowskim. Remis 21:21.

Po drugim równaniu toru od startu na prowadzenie wyszli goście. Jednakże Mikkel Michelsen szybko uporał się z Oskarem Paluchem i finalnie przegonił również Oskara Fajfera. Bieg dziewiąty przerwał upadek Wiktora Jasińskiego. Decyzją sędziego powtórka w czteroosobowym składzie. Drugą odsłonę biegu zdominowali żużlowcy Włókniarza Częstochowy. Wygrywając 5 do 1 zapewnili sobie czteropunktowe prowadzenie. Kolejny wyścig ponownie wygrali gospodarze, tym razem w stosunku 4 do 2.

Czwarta seria startów rozpoczęła się remisem. Bieg dwunasty przyniósł dwie rezerwy taktyczne w ekipie Stali Gorzów. Pod taśmą zameldowało się dwóch Oskarów, Fajfer w miejsce Wiktora Jasińskiego i Paluch za Jakuba Stojanowskiego. Już na drugim okrążeniu pozycję lidera wywalczył sobie jednak Leon Madsen. Zawodnicy z Gorzowa dojechali na drugiej i trzeciej pozycji. Taki układ punktowy pozwolił Włókniarzowi na utrzymanie sześciopunktowej przewagi. Ostatni wyścig przed biegami nominowanymi przyniósł zaciętą walkę pomiędzy Martinem Vaculikiem i Maksymem Drabikiem, finalnie trzy punkty zdobył reprezentant Stali Gorzów.

Wyścig czternasty obfitował w ostrą rywalizację o punkty. Finalnie włókniarz Częstochowa wygrał dwoma punktami, zapewniając sobie zwycięstwo zarówno w meczu, jak i dwumeczu. Ostatni bieg nominowany należał do Leona Madsena. O jeden punkt intensywnie walczył Szymon Woźniak i Maksym Drabik, który finalnie dojechał do mety na trzeciej pozycji. Tauron Włókniarz Częstochowa wygrał spotkanie dziesięcioma punktami i dwumecz osiemnastoma.

TAURON WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA 50 pkt.

NrNazwiskoIIIIIIIVVXIVXVRazem
9Kacper Woryna112+11+116+2
10Maksym Drabik2332111
11Leon Madsen2333314
12Jakub Miśkowiak1+12+1126+2
13Mikkel Michelsen2231+1311+1
14Franciszek Karczewski11+102+1
15Kajetan Kupiect000
16Bartosz Śmigielski

EBUT.PL STAL GORZÓW 40 pkt.

NrNazwiskoIIIIIIIVVXIVXVRazem
1Szymon Woźniak3310007
2Wiktor Jasiński0101
3Oskar Fajferd122027
4Mathias Pollestad000
5Martin Vaculik32233215
6Oskar Paluch331+101+18+2
7Jakub Stojanowski2+102+1
8

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×