Żużel - Best Speedway Tv

Włókniarz Częstochowa i Motor Lublin w finale PGE Ekstraligi? | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Włókniarz Częstochowa

Włókniarz Częstochowa i Motor Lublin w finale PGE Ekstraligi?

Włókniarz Częstochowa i Motor Lublin w finale PGE Ekstraligi?

W sezonie 2022 niewiele zabrakło abyśmy w finale rozgrywek PGE Ekstraligi mogli oglądać starcie Włókniarza Częstochowa z Motorem Lublinem, wówczas jednak po bardzo dobrym pierwszym meczu, zakończonym remisem na terenie Stali Gorzów, nadszedł czas na rewanż w którym to Bartosz Zmarzlik oraz Martin Vaculik poprowadzili i przypieczętowali awans gorzowian do finału rozgrywek a drużynie z Częstochowy pozostało jedynie zadowolić się brązowym medalem.

Jak zapowiada prezes Michał Świącik chciałby aby jego drużyna w finale nadchodzącego sezonu PGE Ekstraligi zmierzyła się z drużyna aktualnych mistrzów Polski. W sezonie regularnym poprzedniego sezonu Włókniarz Częstochowa był jedynym zespołem który okazał się lepszy w dwumeczu od Motoru Lublin co pokazuje że ewentualny finał pomiędzy tymi zespołami mógłby przynieść kibicom wiele emocji.

Jaka przyszłość ligowego żużla w Zielonej Górze? “Wierzę w mądrość Protasiewicza”

Ja myślę że jest to bardzo dobra drużyna, fajnie zbudowana, nasi zawodnicy też mają coś do udowodnienia bo w zeszłym roku nie udało nam się z Gorzowem ale uważam że zasługiwaliśmy na ten finał z Lublinem a w rundzie zasadniczej byliśmy jedynym zespołem który w dwumeczy był lepszy od Motoru, więc w tym roku byłoby to naprawdę bardzo satysfakcjonujące abyśmy znależli się w tym finale z Lublinem i powalczyli o to kto jest lepszy – powiedział Michał Świącik.

Co ciekawe w samym okienku transferowym obie drużyny zamieniły się swoimi dotychczasowymi liderami i tak w przyszłym sezonie barwy „Lwów” przywdzieje Duńczyk Mikkel Michelsen, natomiast po pięciu latach klub z Częstochowy opuścił Szwed-Fredrik Lindgren. Na odejście z aktualnych mistrzów Polski zdecydował się także wychowanek Włókniarza Częstochowa, a więc Maksym Drabik który powróci do rodzimego klubu po siedmiu latach.

Fot. Paweł Wilczyński

MAGAZYN ŻUŻLOWY, AKTUALNOŚCI I CIEKAWOSTKI NA NASZYM KANALE – kliknij TUTAJ

Reklamy

Zostaw komentarz

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×