Żużel - Ekscytujące Aktualności

Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Znakomita postawa Watahy na zakończenie rundy zasadniczej. Cellfast Wilki Krosno – Zdunek Wybrzeże Gdańsk (relacja)

Wilki Krosno

Autor: Przemysław Kosa Koszelnik

Oceń Wpis

Znakomita postawa Watahy na zakończenie rundy zasadniczej. Cellfast Wilki Krosno – Zdunek Wybrzeże Gdańsk (relacja)

Zupełnie nie tak wyobrażali sobie postawę swoich zawodników nieliczni kibice Wybrzeża Gdańsk podróżujący przez całą Polskę na ostatni mecz rundy zasadniczej do Krosna. Bezradni gdańszczanie bez kontuzjowanego A. Gały nie byli w stanie w sobotnie popołudnie nawiązać równorzędnej rywalizacji z drużyną Cellfast Wilki Krosno. Do składu Watahy wrócił po kontuzji V. Milik, ale największym wydarzeniem był kapitalny występ sprowadzonego w tym tygodniu z Unii Leszno, 19 letniego Australijczyka Keynana Rew, który na pozycji U24 ma zastąpić fatalnie spisującego się R. Karczmarza.

Już w pierwszym biegu za plecami V. Milka, „kangur” stoczył zażartą walkę o dwa punkty z liderem gdańszczan R. Jensenem. Co prawda przegrał, ale zebrał sporą porcję braw od licznej publiczności. Bieg juniorski wygrał K. Sadurski przed K. Marcińcem i K. Żupińskim. F. Karczewski zanotował defekt motocykla. Gonitwę trzecią podwójnie wygrywają T. Musielak i M. Szczepaniak. Pierwszą serię kończy zwycięstwem K. Rew, który w drugim łuku atakiem po zewnętrznej minął wracającego po kontuzji do składu gdańszczan J. Jamroga. Biegi kolejno 4:2, 3:3, 5:1, 4:2 i spokojne prowadzenie gospodarzy 16:8.

Wyścig piąty znakomicie w pierwszym łuku rozwiązali kolejno M. Szczepaniak i K. Rew nie dając szans J. Jamrogowi i P. Gryszpińskiemu. Kolejna gonitwa to pierwsza trójka R. Jensena. Dużo dobrego ścigania było w tym biegu pomiędzy Duńczykiem a T. Musielakiem, którzy tasowali się raz po raz. Bieg siódmy podwójnie wygrywają V. Milik i M. Szczepaniak. Biegi kolejno 5:1, 2:4, 5:1 i Wilki systematycznie powiększały przewagę (28:14).

Serię trzecią dubletem otworzyli T. Musielak i F. Karczewski. W następnej gonitwie pokaz skutecznej jazdy dał V. Milik, który na wyjściu z drugiego łuku skutecznie zaatakował W. Trofimowa. Do samej mety o punkt walczył z R. Jensenem, T. Musielak, ale nieskutecznie. Wyścig dziesiąty to popisowa jazda K. Rew w parze z M. Szczepaniakiem. Biegi kolejno 5:1, 3:3, 5:1 wynik 41:19 i w tej fazie meczu zanosiło się na pogrom.

Reklamy

Wyścig jedenasty wygrywają po raz drugi dzisiejszego dnia zawodnicy Wybrzeża. M. Szczepaniak zaliczył wywrotkę, a osamotniony w powtórce V. Milik przez cztery okrążenia nie zdołał dogonić R. Jensena. W kolejnym biegu podwójnie wygrywają K. Sadurski i K. Rew. Młodzieżowcy od startu popędzili do mety, zostawiając w pokonanym polu W. Trofimowa i K. Żupińskiego. Bieg trzynasty wygrał T. Musielak. Kompletnie ze startu został V. Milik, który na dystansie nie był już nic w stanie zrobić. Biegi kolejno 2:4, 5:1, 3:3, a na tablicy wyników 51:27 przed biegami nominowanymi.

Bieg czternasty pada łupem krośnieńskiej pary K. Rew, M. Szczepaniak, którzy objechali bezbarwnego dziś T. Lahtiego i P. Gryszpińskiego. Obaj krośnianie dostali przy Legionów owacje na stojąco. Zawody zakończyły się zwycięskim biegiem gdańszczan. Najpierw za ruchy na starcie, wykluczony ( drugie ostrzeżenie ) został T. Musielak, któremu taka historia przytrafiła się już nie pierwszy raz. W powtórce znów V. Milik starł się z R. Jensenem, a Duńczyk kolejny raz uporał się z walecznym Czechem.

Runda zasadnicza za nami. Wybrzeże (6 m.) pojedzie w playoff dwumecz z (1 m.) Polonią Bydgoszcz. Wynik tej konfrontacji wydaje się z góry znany. Bez A. Gały zawodnikom Wybrzeża będzie szalenie trudno nawiązać równorzędną walkę z faworyzowanymi bydgoszczanami. Ale jak sami podkreślali w pomeczowych rozmowach, nie zamierzają się poddawać.

Rywal Watahy w playoff jest już dawno znany. Krośnian czeka wyprawa do dalekiego Landshut i ta para ćwierćfinałowa będzie najbardziej wyrównana. Niemcy bardzo dobrze zaprezentowali się w Krośnie gdzie ulegli gospodarzom minimalnie. Natomiast w meczu domowym odrobili z nawiązka straty z Polski i wygrali z bonusem. W świetle tego wszystkiego zakontraktowanie młodego Australijczyka K. Rew wydaje się znakomitym posunięciem. A należy też pamiętać, że na pierwszy mecz wróci kapitan A. Lebiediew, który leczy kontuzję, więc siła Wilków znacznie wzrośnie. 

Punktacja:

Cellfast Wilki Krosno58 pkt.
9.
Vaclav Milik – 13 (3,3,3,2,0,2)
10. Andrzej Lebiediew – zastępstwo zawodnika
11. Rafał Karczmarz – ns (-,-,-,-,-)
12. Mateusz Szczepaniak – 11+4 (2*,3,2*,2*,w,2*)
13. Tobiasz Musielak – 11 (3,2,3,0,3,w)
14. Franciszek Karczewski – 3+1 (d,1,2*)
15. Krzysztof Sadurski – 6 (3,0,3)
16. Keynan Rew – 14+2 (1,3,2*,3,2*,3)

Zdunek Wybrzeże Gdańsk32 pkt.
1.
Rasmus Jensen – 13+2 (2,3,1*,3,1*,3)
2. Wiktor Trofimow jr – 7 (1,1,2,1,1,1)
3. Piotr Gryszpiński – 0 (0,0,0,-,0)
4. Jakub Jamróg – 4 (2,1,1,-)
5. Timo Lahti – 5 (0,1,1,2,1)
6. Kamil Marciniec – 2 (2,0,0)
7. Karol Żupiński – 1 (1,0,0)
8. Miłosz Wysocki – ns

fot. Piotr Buczkowicz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×