Żużel - Best Speedway Tv : Wiadomości Żużlowe

Przejdź do treści
Aktualności/Speedway 2. Ekstraliga

Rybnik zostaje w eWinner 1. Lidze, a Orzeł pomimo przegranej wraca do domu z bonusem. Podsumowanie meczu ROW Rybnik – H. Skrzydlewska Orzeł Łódź

Rybnik zostaje

Autor: Edyta Wojdeł

Rybnik zostaje w eWinner 1. Lidze, a Orzeł pomimo przegranej wraca do domu z bonusem. Podsumowanie meczu ROW Rybnik – H. Skrzydlewska Orzeł Łódź

ROW Rybnik wygrywa mecz na domowym torze i zapewnia sobie pozostanie w eWinner 1. Lidze na kolejny sezon. Natomiast H. Skrzydlewska Orzeł Łódź pomimo przegranej wraca do domu z punktem bonusowym.

Dziś popołudniu 23.07 na stadionie w Rybniku odbyło się rewanżowe spotkanie ROWu Rybnik z H. Skrzydlewska Orłem Łódź. Pierwsze spotkanie tych drużyn na łódzkiej Moto Arenie zakończyło się wynikiem 51:39. Tym razem jednak triumfowali żużlowcy rybnickiego ROWu, dzięki czemu zapewnili sobie oni pozostanie w eWinner 1. Lidze na kolejny sezon. Łodzianie natomiast wygrywając dwumecz w stosunku 94 do 86, uzyskali punkt bonusowy, ale utracili prawdopodobnie obiecaną przez rodzinę Skrzydlewskich premię. 50 tysięcy złotych mieli uzyskać bowiem w przypadku wygrania meczy dwóch ostatnich kolejek rundy zasadniczej.

Podczas przedmeczowego obchodu drużyna rybnickich Rekinów została zroszona przelotnym deszczem, co jednak nie zagroziło rozegraniu spotkania, ani też nie pozbawiło gospodarzy atutu domowego toru.

Pierwszą serię startów zdominowali zawodnicy rybnickiego ROWu. Wygrali oni dwa z czterech wyścigów, a pozostałe dwa zakończone zostały remisem. W biegu juniorskim już na drugim łuku upadek z własnej winy zanotował Kacper Tkocz, jednakże rybnicki młodzieżowiec podniósł się o własnych siłach i opuścił tor, dzięki czemu wyścig nie został przerwany. Powtórki natomiast wymagał kolejny bieg, w którego pierwszej odsłonie upadł Grzegorz Zengota. Sędzia zarządził powtórkę w czterech. Najprawdopodobniej nie spotkało się to z aprobatą żużlowca z Rybnika. Jeszcze na torze, posyłał on znaczące spojrzenia w kierunku Nielsa Kristiana Iversena, w jeździe którego prawdopodobnie dopatrywał się przyczyny swojego uślizgu.

Pomimo, iż drugą serię wyścigów, wygraną 5 do 1 rozpoczęli gospodarze, to biegi od szóstego do ósmego włącznie zdominowali goście, wygrywając wszystkie w stosunku 4 do 2. W biegu piątym defekt zanotował Norbert Kościuch. Natomiast bieg później wspaniałą walkę pokazał Brady Kurtz, który po zewnętrznej objechał Grzegorza Zengotę.

Reklamy

Już w pierwszym biegu trzeciej serii startów łódzkie Orły odrobiły straty i doprowadziły do remisu 27 do 27. Radość gości nie trwała jednak długo, bo już w kolejnym biegu zawodnicy ROWu Rybnik wystrzelili na 5:1, odbudowując tym sposobem swoją przewagę. Na koniec tej tury gospodarze spotkania wygrywali dwoma punktami.

Ostatnią serię startów rybnickie Rekiny ponownie rozpoczęły wygraną 5 do 1. Na taki układ zdarzeń bardzo szybko, bo już w pierwszym biegu nominowanym, odpowiedzieli żużlowcy H. Skrzydlewska Orła Łódź przyjeżdżając na dwóch pierwszych pozycjach przed Krystianem Pieszczkiem i Andreasem Lyagerem. Jednakże w ostatnim biegu zawodnicy ROWu Rybnik zebrali ostatki sił dzięki czemu wygrali mecz i zapewnili sobie pozostanie w eWinner 1. Lidze.

Najwyżej punktującymi zawodnikami tego spotkania po stronie gospodarzy byli Grzegorz Zengota (13 pkt) oraz Patryk Wojdyło (11 pkt). Natomiast po stronie gości jedynym bardzo dobrze spasowanym z rybnickim torem zawodnikiem okazał się Brady Kurtz, który zgromadził łącznie 15 punktów.

Wynik spotkania ROW Rybnik – H. Skrzydlewska Orzeł Łódź (47:43)

ROW Rybnik:
9. Nicolai Klindt (1, 2, 0, 2) 5 pkt
10. Andreas Lyager (1, 2, 0, 2, 0) 5 pkt
11. Patryk Wojdyło (3, 2, 3, 2, 1) 11 pkt
12. Krystian Pieszczek (1, 3, 2, 1, 1) 8 pkt
13. Grzegorz Zengota (3, 2, 2, 3, 3) 13 pkt
14. Kacper Tkocz (u, 0, -) 0 pkt
15. Paweł Trześniewski (3, 0, 0) 3 pkt
16. Lech Chlebowski (0) 0 pkt

H. Skrzydlewska Orzeł Łódź:
1. Brady Kurtz (2, 3, 3, 3, 2, 2) 15 pkt
2. Luke Becker (0, 1, 1, 3, 3) 8 pkt
3. Norbert Kościuch (0, d, 1, 0) 1 pkt
4. Marcin Nowak (2, 1, 3, 0) 6 pkt
5. Niels Kristian Iversen (2, 3, 1, 1, 0) 7 pkt
6. Mateusz Dul (1, -, 0) 1 pkt
7. Nikodem Bartoch (2, 1, -) 3 pkt
8. Aleksander Grygolec (1, 1) 2 pkt

fot. Orzeł Łódź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×