Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Kolejna walka gnieźnian! Tym razem w Krośnie! Cellfast Wilki Krosno – Aforti Start Gniezno (zapowiedź)

Wilki Krosno

Autor: Przemysław Kosa Koszelnik

Kolejna walka gnieźnian! Tym razem w Krośnie! Cellfast Wilki Krosno – Aforti Start Gniezno [zapowiedź]

Aż 650 kilometrów mają do pokonania zawodnicy Startu Gniezno którzy w niedzielę będą mierzyć się w Krośnie z miejscowymi Wilkami. Gnieźnianie zajmujący przedostatnie miejsce w tabeli jak tlenu potrzebują punktów. Po zwycięstwie nad ROW-em Rybnik który jest bezpośrednim rywalem gnieźnian w walce u utrzymanie, w dwóch ostatnich kolejkach przegrali kolejno w Landshut a następnie u siebie z Wybrzeżem. T. Fajfer który objął w trakcie sezonu drużynę Startu po tym jak zwolniono B. Skrzeszewskiego ma pełne ręce roboty by utrzymać swoja drużynę w lidze.

Nierówna forma liderów (P. Kildemand, A. Linbaeck, E. Koza) , kontuzje ( O.Fajfer, S. Szlauderbach) oraz problemy z nawierzchnią domowego toru to wypadkowa miejsca w tabeli zawodników Startu. Do Krosna gnieźnianie przyjadą bez kontuzjowanego S. Szlauderbacha i z jedna zmianą w porównaniu do ostatniego meczu z Wybrzeżem. W miejsce P. Kildemanda pojawi się M. J. Jensen.

283850446 423291126468180 2758077345584395679 n
Kolejna walka gnieźnian! Tym razem w Krośnie! Cellfast Wilki Krosno - Aforti Start Gniezno (zapowiedź) 2

Po meczu z ROW-em Rybnik wydawało się że krośnieńska Wataha wróciła na zwycięską ścieżkę i w kolejnym meczu pójdzie za ciosem przywiorząc trzy punkty z Landshut. Niestety w piątek nie dość że Wilki poniosły porażkę to jeszcze bardzo bolesną bo punkt bonusowy został w Niemczech. Do tego przed meczem z Diabłami stracili dobrze spisującego się ostatnio Czecha V. Milika który miał karambol  w lidze szwedzkiej i wylądował w szpitalu ze wstrząsem mózgu.

Jest co prawda awizowany w składzie Wilków na mecz ze Startem ale chyba mało prawdopodobne żeby w nim pojechał. Wilki notują w ostatnim czasie duże wahania formy. Po dobrych meczach przychodzą słabsze, szczególnie na wyjazdach i krośnianie nie mogą ustabilizować formy. Kibiców szczególnie martwi postawa T. Musielaka który w tamtym sezonie był obok A. Lebiediewa kluczową postacią drużyny, a w ostatnim czasie nie wszystko w jego teamie pracuje tak jak powinno. Pomimo tych wszystkich zawirowań Wataha jest absolutnym faworytem meczu ze Startem i jakikolwiek wynik inny niż zwycięstwo krośnian byłoby sensacją.

Awizowane składy:

Cellfast Wilki Krosno:
9. Mateusz Szczepaniak
10. Andrzej Lebiediew
11. Rafał Karczmarz
12. Vaclav Milik
13. Tobiasz Musielak
14. Franciszek Karczewski
15. Krzysztof Sadurski

Aforti Start Gniezno:
1. Michael Jepsen Jensen
2. Ernest Koza
3. Philip Hellstroem-Baengs
4. Oskar Fajfer
5. Antonio Lindbaeck
6. Mikołaj Czapla
7. Marcel Studziński

fot. Patrycja Sobiech

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×