Żużel - Ekscytujące Aktualności

Przejdź do treści
Aktualności/Turnieje Indywidualne

IMP w nowej formule runda pierwsza – zapowiedź

IMP

Autor: Edyta Wojdeł

Oceń Wpis

IMP w nowej formule runda pierwsza – zapowiedź

Już w tę sobotę 09.07.2022 o godzinie 19:00 w Grudziądzu odbędzie się pierwsza z trzech finałowych rywalizacji o medale cyklu Canal+ Online Indywidualnych Mistrzostw Polski na żużlu.

Od tego roku sponsorem tytularnym imprezy został Canal+ Online, a co za tym idzie nastąpiła zmiana formy zmagań IMP. Obecnie najlepsi żużlowcy w kraju zostaną wyłonieni nie w pojedynczym finale, a w cyklu aż trzech turniejów finałowych, a o podziale medali decydować będzie liczba zgromadzonych we wszystkich tych zmaganiach punktów. Warto też wspomnieć, że honorowym patronem nowej formuły cyklu został europoseł Ryszard Czarnecki.

Sezon 2022 ma być wyjątkowy, pod względem wyłaniania Indywidualnego Mistrza Polski na żużlu. Canal+ Online wprowadził bowiem szereg nowości, których zadaniem jest uatrakcyjnienie zmagań o tytuł najlepszego krajowego zawodnika. Jedną z innowacji są indywidualne numery startowe. Wszystkim stałym uczestnikom cyklu Canal+ Online Indywidualnych Mistrzostw Polski dano możliwość wyboru osobistego numeru startowego, który widniał będzie na tradycyjnym plastronie. Inna zasada dotyczy natomiast zawodników, otrzymujących tak zwane „dzikie karty”. Żużlowcy ci za każdym razem będą startować z numerem 16 na plecach. Aby zachować porządek i umożliwić obsadę poszczególnych wyścigów, a także przypisanie odpowiednich pól startowych przed rozpoczęciem każdej z rund IMP będzie miało miejsce losowanie numerów porządkowych.

Na zawody w Grudziądzu dziką kartę, bez większego zaskoczenia, otrzymał zawodnik tamtejszego klubu Zooleszcz GKM – Norbert Krakowiak. Krakowiak ma niespełna 23 lata, a na swoim koncie odnotował już mistrzostwo, zarówno świata, jak i Europy, juniorów. Obecnie młody żużlowiec zajmuje 34 pozycję w klasyfikacji PGE Ekstraligi, a na swoim koncie odnotował 11 wygranych w 44 startach tegorocznych zawodów ekstraligowych, natomiast średnia biegowa tego zawodnika wynosi 1.523. Występ w Canal+ Online IMP będzie debiutem Krakowiaka w imprezie o takiej randze. Domowy tor może się okazać znacznym atutem dla młodego zawodnika. A o tym czy będzie w stanie to wykorzystać przekonamy się już w sobotni wieczór.

Rywalizacja w cyklu Canal+ Online IMP pozwoli nam na śledzenie żużlowych zmagań na bardzo wysokim poziomie. W gronie stałych uczestników wystąpi, aż sześciu wcześniejszych krajowych mistrzów. Najbardziej utytułowanym z nich jest bez wątpienia Janusz Kołodziej, posiadający w swoim dorobku aż cztery złote medale Indywidualnego Mistrza Polski na żużlu. Drugi w kolejności jest Maciej Janowski, który po tytuł ten sięgał już dwukrotnie. Na uwadze należy mieć również fakt, że udział w zmaganiach weźmie także zeszłoroczny zwycięzca – Bartosz Zmarzlik.

Reklamy

Czy Bartosz Zmarzlik obroni tytuł Indywidualnego Mistrza Polski? Czy też Janusz Kołodziej zechce sięgnąć po złoty medal po raz piąty? A może Maciej Janowski po ostatnich turbulencjach „magicznie” powróci do formy z początku sezonu i do swojego dorobku dołączy kolejne trofeum? Nie należy zapominać również o Patryku Dudku, który w tym roku zarówno w cyklu GP jaki i SEC zaprezentował nam swój „zielony pazur”. W walce o tytuł będą na pewno liczyć się również Jarosław Hampel i Krzysztof Kasprzak, którzy także posiadają złote medale tych zawodów w swoich dorobkach. Bez wątpienia każdy ze stałych uczestników cyklu będzie jechał po zwycięstwo i postara się zaprezentować jak najlepiej.

Lista żużlowców walczących o tytuł Canal+ Online IMP w sezonie 2022 i ich indywidualne numery startowe:

Stali uczestnicy cyklu Canal+ Online IMP
Patryk Dudek (for Nature Solutions Apator Toruń) – 692
Jarosław Hampel (Motor Lublin) – 33
Jakub Jamróg (Zdunek Wybrzeże Gdańsk) – 31
Maciej Janowski (Betard Sparta Wrocław) – 71
Krzysztof Kasprzak (Zooleszcz GKM Grudziądz) – 187
Janusz Kołodziej (Fogo Unia Leszno) – 333
Dominik Kubera (Motor Lublin) – 415
Jakub Miśkowiak (zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa) – 515
Tobiasz Musielak (Wilki Krosno) – 100
Przemysław Pawlicki (Zooleszcz GKM Grudziądz) – 59
Paweł Przedpełski (for Nature Solutions Apator Toruń) – 323
Bartosz Smektała (zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa) – 115
Kacper Woryna (zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa) – 223
Grzegorz Zengota (ROW Rybnik) – 29
Bartosz Zmarzlik (Moje Bermudy Stal Gorzów) – 95

Dzika karta
Norbert Krakowiak (Zooleszcz GKM Grudziądz) – 16

Rezerwowi cyklu Canal+ Online IMP
R1 Mateusz Cierniak (Motor Lublin)  – 842
R2 Krzysztof Buczkowski (Stelmet Falubaz Zielona Góra) – 277

Trzy rundy finałowe IMP 2022 terminy i lokalizacje:
09.07 – Grudziądz
15.08 – Krosno
05.09 – Rzeszów

fot. własna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×