Przejdź do treści
Aktualności/Liga Angielska

Szykuje się wielki powrót na Wyspy. Polska gwiazda rozmawia z klubami

powrót na Wyspy
Fot. Taylor Lanning

Autor: Jakub Bielak

Szykuje się wielki powrót na Wyspy. Polska gwiazda rozmawia z klubami

Maciej Janowski od lat nie startuje już w brytyjskiej lidze żużlowej. W przyszłym roku najprawdopodobniej wróci on na Wyspy. Wszystko za sprawą nieobecności w cyklu Speedway Grand Prix, przez co polska gwiazda będzie miała dużo czasu do zagospodarowania.

Wiele wskazuje na to, że sprawa jest już na dość zaawansowanym etapie. Jak informuje portal britishspeedway.co.uk Maciej Janowski odbył już wstępne rozmowy z trzema brytyjskimi klubami. Żużlowiec oczywiście nie podjął jeszcze decyzji, jednak można potwierdzić, że zainteresowanie współpracą jest obustronne. Dla „Magica” pierwszy sezon od lat bez udziału w cyklu Speedway Grand Prix może zwiastować nowe wyzwania. Dla całej ligi brytyjskiej sprowadzenie żużlowca takiej klasy będzie z kolei wielkim wydarzeniem.

Maciej Janowski jeździł na Wyspach Brytyjskich w latach 2010-2015. Przez pierwsze dwa lata startował w barwach Swindon Robins. Sezon 2012 to jazda dla King’s Lynn Stars. Ostatnie dwa sezony w tej lidze „Magic” spędził z kolei w Poole, zdobywając punkty dla miejscowych „Piratów”.

Można powiedzieć, że brytyjska Premiership przeżywa swego rodzaju renesans. Gwiazdy znowu zaczęły spoglądać w kierunku rywalizacji w Anglii. W sezonie 2023 ligę zasilili Jason Doyle oraz Emil Sajfutdinow. Kontrakt podpisał Nicki Pedersen, chociaż jego do Wielkiej Brytanii zniechęciły wymagające tory. Wiadomo również, że w przyszłym sezonie na angielskich owalach rywalizować regularnie będą Tai Woffinden, Jack Holder, Dan Bewley czy Max Fricke.

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *