Przejdź do treści
Aktualności

Żużel. Wiceprezes Polonii Piła z optymizmem patrzy na przyszłoroczne rozgrywki

Polonii Piła
fot. Jakub Malec

Autor: Krzysztof Choroszy

Żużel. Wiceprezes Polonii Piła z optymizmem patrzy na przyszłoroczne rozgrywki

Tegoroczny sezon Polonia Piła zakończyła na 6. miejscu w rozgrywkach 2. Ligi Żużlowej. Mimo tego, że znaleźli się w tabeli tylko przed ostatnim Kolejarzem Rawicz, to mieli oni w pewnym momencie szansę nawet na wejście do play-off. Przyszły sezon może być jednak przełomowy dla zespołu.

Jak sam klub ogłaszał kilka tygodni temu, do zespołu w przyszłym roku dołączy legendarny Hans Nielsen. „Profesor z Oxfordu” będzie pełnił rolę szkoleniowca drugoligowej drużyny, co dla niego samego jest pierwszą posadą w Polsce. Pilanie szykują również ofensywę transferową, a do składu ma dołączyć między innymi Wiktor Trofimow. O planach na przyszły rok wypowiedział się Dariusz Słowiński, wiceprezes Polonii Piła w rozmowie z portalem asta24.pl.

Ten poprzedni rok nie był łatwym rokiem, nie udało się wszystkiego zrealizować i wygrać tak jak byśmy chcieli, aczkolwiek myślę, że progres jest dosyć duży, i wierzę, że sezon 2024 Polonii Piła będzie przełomowym, chociażby dlatego że mamy nowego menadżera – zapewnia Dariusz Słowiński dla asta24.pl.

Przyszłoroczna walka o awans do 1. Ligi Żużlowej może być naprawdę interesująca. Wiele drużyn już zbroi się z myślą o tym, żeby w przyszłym sezonie zawalczyć o zwycięstwo. Do tego grona należy Polonia Piła, która chciałaby w końcu wyjść z 2. Ligi. Czy 2024 w Pile będzie przełomowy? Przekonamy się w kolejnym sezonie.

Magazyn Żużlowy – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *