Żużel - Best Speedway Tv : Wiadomości Żużlowe

Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Bardzo ważny mecz w Krośnie, a także powrót po latach Martina Vaculika [Zapowiedź]

Wilki Krosno
fot. Cellfast Wilki Krosno

Autor: Kamil Tokarczyk

Bardzo ważny mecz w Krośnie, a także powrót po latach Martina Vaculika [Zapowiedź]

W pierwszym niedzielnym spotkaniu 6.Kolejki PGE Ekstraligi o godzinie 16:30 Cellfast Wilki Krosno zmierzą się z ebut.pl Stalą Gorzów, dla obu zespołów spotkanie może mieć kolosalne znaczenie w kontekście walki zarówno o utrzymanie jak i fazę Play-Off.

Żużel. Gdańszczanie nadal bez Michaela Jepsena Jensena. Zdunek Wybrzeże Gdańsk podejmie na własnym torze Trans MF Landshut Devils. [ZAPOWIEDŹ]


W tabeli beniaminek PGE Ekstraligi znajduję się obecnie na piątej pozycji z bilansem trzech wyjazdowych porażek oraz dwóch domowych zwycięstw z ZOOleszcz GKM-em Grudziądz i For Nature Solution KS Apatorem Toruń. Teraz w Krośnie swoich sił spróbuje ebut.pl Stal Gorzów, czyli drużyna, która jest aktualnie na siódmej lokacie z bilansem trzech porażek, jednego zwycięstwa oraz remisu. Warto jednak przypomnieć jak dobrze w tym sezonie radzą sobie podopieczni Stanisława Chomskiego na wyjazdach, minimalna porażka w Toruniu 47:43, niespodziewany remis 45:45 w Częstochowie, a także ostatnia przegrana 49:41 na terenie niepokonanego do tej pory Wrocławia.

Problemem ebut.pl Stali Gorzów może być niepewna dyspozycja Andersa Thomsena, lider drużyny zaliczył groźny upadek w środowym spotkaniu duńskiej SpeedwayLigaen, jednak jeszcze kilka dni temu zaznaczał, że jego występ w tym spotkaniu jest niezagrożony. Mecz przy Legionów 1 powinien być szczególny dla Martina Vaculika, Słowak swoje pierwsze kroki w lidze polskiej stawiał właśnie w Krośnie, gdzie w latach 2006-2007 reprezentował barwy KSŻ oraz KSM Krosno.

Natomiast w zespole Wilków na własnym torze w Krośnie do tej pory fenomenalnie spisywali się Vaclav Milik oraz Jason Doyle, a swoje ważne punkty dorzucał również Krzysztof Kasprzak. Problemem wydaje się być dyspozycja Kapitana krośnian. Andrzej Lebiediew do tej pory nie zachwycał i wydaję się, że stąd małe roszady w zestawieniu podopiecznych Ireneusza Kwiecińskiego. Jeszcze większą zagadką wydaje się forma Mateusza Świdnickiego, który na tę chwilę jest najsłabszym seniorem całej PGE Ekstraligi ze średnią poniżej jednego punktu na bieg!

Awizowane składy:

ebut.pl Stal Gorzów:
1. Szymon Woźniak
2. Wiktor Jasiński
3. Martin Vaculik
4. Oskar Fajfer
5. Anders Thomsen
6. Mateusz Bartkowiak
7. Oskar Paluch

Cellfast Wilki Krosno:
9. Andrzej Lebiediew
10. Mateusz Świdnicki
11. Vaclav Milik
12. Krzysztof Kasprzak
13. Jason Doyle
14. Krzysztof Sadurski
15. Miłosz Grygolec

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×