Przejdź do treści
Aktualności żużlowe/Metalkas 2. Ekstraliga

W Rybniku kolejne zmiany. Władze modernizują trybuny

W Rybniku

Autor: Wiktoria Wybraniec

W Rybniku kolejne zmiany. Władze modernizują trybuny

Po ostatnim meczu ligowym w Rybniku zaczęły się zmiany. Pierwsze w obroty poszły krzesełka, na których stan skarżyli się kibice. 

Na stan krzesełek od jakiegoś czasu uskarżali się kibice przychodzący na mecze Rekinów. Klub korzystając z dłuższej przerwy po sezonie postanowił zadziałać w tej sprawie i wymienionych zostało już 4000 sztuk. 

– Nie wiedzieliśmy wcześniej, że jest taka sytuacja na stadionie. Byliśmy tam sprawdzić stan krzesełek. Faktem jest, że byłoby mi wstyd ludzi zaprosić na wydarzenie i sadzać ich na takich krzesłach. Czyszczenie za pomocą myjki ciśnieniowej nie jest możliwe. W ten sposób mogą się po prostu rozpaść. Nikt nie jest w stanie mi zagwarantować, że krzesełka zostaną wymienione na czas – mówił Piotr Sobik z agencji Star Manager dla lokalnej gazety.

Transfery Żużlowe. Składy 2023

MOSiR starał się jednak ratować sytuacje zatrudniając do czyszczenia panie z Ukrainy. Wydawało się, że krzesełka zostaną odratowane jednak w powietrzu i tak wisiało ich wymienienie. 

– Modernizacja widowni stadionu miejskiego objęła na razie 4000 krzesełek stadionowych. Zgodnie z zawartą umową, wymiana kosztowała 630 842,40 zł. Dwa lata wcześniej zostało wymienionych ponad 2000 siedzisk – mówi Agnieszka Skupień, rzecznik rybnickiego magistratu.

Do wymiany pozostało drugie 4000 krzesełek. 

– Zgodnie z ustaleniami z MOSIR (zarządcą obiektu) nie planujemy wymiany 500 sztuk krzesełek w sektorze dla gości, ponieważ są w dobrym stanie. Nie ma jeszcze decyzji czy zostaną one wymienione w przyszłym roku. Jesteśmy na etapie planowania kolejnego budżetu i rozmowy o tym, jakie w kolejnych latach przyjąć kierunki dotyczące modernizacji tego obiektu – dodaje.

Jak mówi Pani Agnieszka, na stadionie zamontowano krzesła kubełkowe w jednolitym kolorze (żółty).

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

– Kubełek z dodatkowym żebrowaniem podwyższa jego wytrzymałość mechaniczną. Na siedzisku znajdują się otwory odwadniające. Rama siedziska wykonana jest z blach stalowych. Konstrukcja ramy zabezpieczona antykorozyjnie poprzez cynkowanie. Każde siedzisko przykręcone jest do konstrukcji wsporczej w 4 punktach co zapobiega wyłamaniu krzesełka – zakończyła Pani Agnieszka Skupień.

Wygląda na to, że kibice od przyszłego roku do domów będą wracać z czystymi ubraniami. 

Fot. Sonia Kaps

W Rybniku kolejne zmiany. Władze modernizują trybuny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *