W najnowszym odcinku BsTv – Atomy, molekuły i wszechświat z Martinem Vaculikiem.

Martin Vaculik spec od żużla, medycyny i fizyki kwantowej. W dzisiejszym odcinku naszego BestSpeedwayMagazyn gościliśmy jednego z czołowych zawodników PGE Ekstraligi, zawodnika RM Solar Falubaz Zielona Góra Martina Vaculika. Podjęliśmy z nim rozmowę na temat zbliżającego się cyklu Speedway Grand Prix, podsumował ostatnie spotkanie z Betard Spartą Wrocław, a także ocenił swoją dyspozycję w IMME w Toruniu i nie tylko. W ocenie Martina kluczem do zwycięstwa Spartan była wyrównana forma każdego z zawodników, czego zabrakło u zielonogórzan. Zapytany o niedzielne derby lubuskie odpowiedział, że to będzie jeden z ciekawszych męczy w sezonie, ponieważ drużyna z Gorzowa będzie chciała utrzymać dobra serię zwycięstw. W nawiązaniu do długo wyczekiwanej walki o IMŚ Martin wyraził swoje podekscytowanie, w jego ocenie formuła tegorocznego cyklu jest dobrze zorganizowana, ze względu na panującą sytuację w Polsce jak i na świecie. Odbiegając od tematu żużla nasz drugi gość Michał Korościel zapytał Martina jaką książkę ostatnio przeczytał, jak sam zawodnik stwierdził nie przeczytał, a przesłuchał.

IMG 4095 1

Byliśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni tak obszerną odpowiedzią na to pytanie.  Dowiedzieliśmy się, że Martin interesuję się różnorodną tematyką książek, wskazał m.in psychologię, ogrodnictwo, a także biografie sportowe. Zdradził nam, że w wolnym czasie zaczął także interesować się medycyną a wpływ na to miała panującą pandemia. Jednak zaznaczył swoje główne zainteresowanie fizyką kwantową. Atomy, molekuły i wszechświat nie są mu obce.

Z tego miejsca chcielibyśmy Martinowi podziękować za udział w odcinku i za poświęcony czas. Życzymy samych trójek, bezkolizyjnej jazdy oraz dalszego poszerzania wiedzy o sadzonkach

fot. Własne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *