Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

W Lublinie mają poważny problem z torem? „Nie trafia do mnie argument, że zawiniła plandeka”

Radni w Lublinie
Fot. Kazimierz Kożuch

Autor: Jakub Bielak

W Lublinie mają poważny problem z torem? „Nie trafia do mnie argument, że zawiniła plandeka”

W piątkowy wieczór po raz kolejny w tym sezonie można było zauważyć, że tor w Lublinie nie jest idealnie przygotowany do zawodów, delikatnie mówiąc. W nawierzchni było wiele dziur, które sprawiały problemy żużlowcom obu drużyn. Po zawodach pojawiło się wiele głosów, że zły stan toru był spowodowany leżącą na nim plandeką.

Nowy nabytek Wilków Krosno!

Do tych słów odniósł się w Magazynie PGE Ekstraligi na antenie Canal+Sport 5 Leszek Demski. Szef sędziów uważa, że plandeka w żaden sposób nie zawiniła.

Nie przemawia do mnie argument, że to plandeka zawiniła w tym konkretnym przypadku. Były problemy z prawidłowym przeprowadzeniem treningu, gdzie nie było plandeki. Nie odbyły się też zawody 250cc. Mecz rozpoczynał się o 18:00, a o godzinie 8:00 była decyzja o zdjęciu plandeki. Klub miał dziesięć godzin na pracę nad torem. Przez ten czas w słoneczny dzień można tor zbronować, namoczyć, ubić i ułożyć od podstaw. Absolutnie nie trafia do mnie argument, że zawiniła plandeka.

Przed sezonem 2023 w Lublinie dosypano nowej nawierzchni. Leszek Demski wskazuje, że to właśnie może być problemem.

W tym roku jest problem. Co zmieniło się od zeszłego roku w Lublinie? Została dosypana glinka. Czy zrobiono to w sposób prawidłowy, to najlepiej wiedzą miejscowi. […] Teraz trzeba ten tor dopracować i prawidłowo ułożyć. Jeżeli w zeszłym roku było dobrze, to dlaczego w tym roku jest źle?

Całe środowisko z uwagą będzie przyglądało się temu, jak będzie zachowywał się lubelski tor w następnych meczach. Kolejne domowe spotkanie aktualny mistrz Polski pojedzie już 11 czerwca. Rywalem „Koziołków” będzie drużyna For Nature Solutions KS Apatora Toruń.

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *