Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

W Krakowie wreszcie wyremontują stadion. Kolejny krok w stronę powrotu do ligi

Krakowie
Fot. Żużel Kraków/facebook.com

Autor: Dawid Ociepa

W Krakowie wreszcie wyremontują stadion. Kolejny krok w stronę powrotu do ligi

Od 2019 roku kibice w Krakowie nie uświadczyli żużla w ligowym wydaniu. Od tamtego czasu stadion przy ul. Odmogile niszczał, ale od jakiegoś czasu coś tam się dzieje. A za jakiś czas będzie działo się więcej, gdyż ogłoszono oficjalny przetarg na remont stadionu!

Żużel. Szwedzi z awansem do finałów Drużynowych Mistrzostw Europy U-23

Jakiś czas temu na facebookowym fanpage „Żużel Kraków” opublikowana została informacja, że w krakowskim budżecie miasta zarezerwowano dość sporą ilość pieniędzy na remont stadionu.

Po szumnej zapowiedzi widzimy efekt. Zarząd Infrastruktury w Krakowie ogłosił przetarg na remont stadionu żużlowego Wandy i sprawdzenie instalacji elektrycznej. Termin składania ofert dla zainteresowanych podmiotów na remont stadionu trwa do 31 maja 2023 roku.

Z przeszłych i aktualnych przekazów wiemy, że zostaną m.in. zakupione bandy pneumatyczne, dosypana nawierzchnia na tor, a wieżyczka sędziowska i park maszyn wyremontowane. Ponadto wykonawca remontu naprawi ogrodzenie trybuny VIP i kas biletowych.

Z radością informujemy, że 12 maja Zarząd Infrastruktury Sportowej ogłosił przetarg na modernizację toru żużlowego i infrastruktury sportowej na stadionie Wandy, dzierżawionym przez nasze Stowarzyszenie. Mamy nadzieję, że prace związane z dosypaniem nawierzchni i budowie nowych band zakończą się na tyle szybko, by jeszcze w czasie wakacji mogły odbyć się treningi i zawody. Niech znów zaryczą motory – czytamy na facebookowej stronie „Żużel Kraków”

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV. ZOBACZ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *