Żużel - Ekscytujące Aktualności

Przejdź do treści
PGE EKSTRALIGA/Wywiady

Vaculik lwie serce – czyli o tym, że żużel to jednak sport zespołowy

Vaculik

Autor: Edyta Wojdeł

Oceń Wpis

Vaculik lwie serce – czyli o tym, że żużel to jednak sport zespołowy

„Wszyscy jesteśmy przyjaciółmi, dobrymi kolegami” – Martin Vaculik bez wątpienia wie czym jest prawdziwa drużyna.

Istnieje wiele opinii mówiących o tym, że żużel to sport czysto indywidualny. Natomiast rozgrywanie zawodów drużynowych, jest i tak jedynie jednostkowym zbieraniem punktów, które następnie dają całościowy wynik drużyny. Czy tak jest aby na pewno? Jednym z zaprzeczeń tej tezy jest żużlowiec Moje Bermudy Stali Gorzów – Martin Vaculik i jego opinia na temat zespołu.

W piątek 08.07 drużyna Moje Bermudy Stal Gorzów podejmowała na własnym torze żużlowców ZOOleszcz GKM’u Grudziądz. Pojedynek ten bezprecedensowo wygrali gospodarze 54:36. Do tego sukcesu, bez wątpienia, przyczynił się dobrze wszystkim znany Vacul, który w czterech startach zdobył 11 punktów.

Szansa dla każdego

Martin Vaculik do swoich 11 punktów mógł dołożyć kolejne, poprzez udział w piętnastym biegu. Mogła być to również okazja do rewanżu na Przemysławie Pawlickim, który tego wieczoru, jako jedyny odebrał Słowakowi punkty. Jednakże żużlowiec gorzowskiej Stali wyszedł z założenia, iż młodszy kolega, Wiktor Jasiński, zdecydowanie zasłużył sobie na występ w biegu nominowanym. Co też wyjaśnił w pomeczowej mixzonie.

– Mi wszystko pasowało, nie potrzebowałem niczego testować, a też dobrze sobie zachować trochę sprzętu na przyszłość. Wiktor zasłużył na to, aby jechać w biegu nominowanym, a że najważniejsze mecze przed nami, to zależy nam, aby tam się spisywała dobrze cała drużyna.

Reklamy
Jak nie wyścig to sprzęt

W swojej wypowiedzi Martin odniósł się również do pożyczonego innemu koledze z zespołu, Patrickowi Hansenowi, silnika. Co prawda gest ten nie przyniósł oczekiwanych rezultatów i nie pomógł wyciągnąć wyniku, notującemu ostatnimi czasy spadek formy, żużlowcowi gospodarzy. Jednakże zachowanie Vacula mówi samo przez się.

– Sam zaproponowałem, ale to mu nie spasowało. Mam nadzieję, że szybko sprzętowo będzie u niego dobrze, na tyle, że będzie naszym ważnym ogniwem.

Nie tacy indywidualiści

Żużlowiec Moje Bermudy Stali Gorzów w rozmowie dla PGE Ekstraligi opowiadał o pozytywnych relacjach między zawodnikami gorzowskiej drużyny i o tym jak pomaga to budować zespół.

– Wszyscy jesteśmy przyjaciółmi, dobrymi kolegami, z Bartkiem, Szymkiem, Andersem, czy też innymi chłopakami, bo to jest fajne. Kiedy relacje te są naturalne, to zawsze to cieszy i nie inaczej jest u nas w Gorzowie.

– W naszym przypadku dużo że sobą rozmawiamy i też po za żużlem i większość naszych prywatnych rozmów nie są związane też z żużlem, i też sobie gadamy o prywatnych rzeczach, życiowych po prostu.

Pomoc to podstawa

Martin Vaculik w swoich wypowiedziach wielokrotnie podkreśla znaczenie wzajemnej pomocy i wspólnej pracy nad wynikiem całej drużyn.

– Pomoc jest taka naturalna, działamy jako drużyna, działamy jako koledzy. Wiemy, że jesteśmy częścią jednej drużyny – Satali Gorzów, i chcemy żeby ta drużyna jak najlepiej pojechała. To, że sobie pomagamy ma duży wpływ na to, że wynik jest całej drużyny. Także nikt nam tego nie musi mówić i my o tym doskonale wiemy i bradzo dobrze pod tym kontem funkcjonujemy, bo pomagamy sobie jak możemy.

Jak widać żużel jednak może być sportem zespołowym, a nie tylko indywidualnym, a wszystko zależy od ludzi i atmosfery.

fot. Łukasz Wilk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×