Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA/Wywiady

Dominik Kubera ostrzega przed play-offami, o dotychczasowym sezonie Motoru Lublin i meczu w Grudziądzu

Dominik Kubera

Autor: Dominika Polesińska

Dominik Kubera ostrzega przed play-offami, o dotychczasowym sezonie Motoru Lublin i meczu w Grudziądzu

Jeden z liderów lubelskich Koziołków – Dominik Kubera – udzielił naszej redakcji krótkiej wypowiedzi na temat bieżącego sezonu żużlowego.

Przypomnijmy, że na początku sezonu podczas meczu żużlowców Motoru Lublin z GKM Grudziądz Dominik Kubera z dużą siłą uderzył w bandę na pierwszym łuku. Zawodnik uległ kontuzji i nie brał udziału w dwóch kolejnych meczach. Obecnie, Dominik przyznaje, że czuje się dobrze.

Dominika Polesińska (Best Speedway TV): Jak Twoje zdrowie i forma fizyczna po kontuzji? Czy już wszystko w porządku? „Tak. Kontuzja była już dawno temu. Wróciłem do zdrowia i czuję się dobrze.”

Motor Lublin jako jedyny zespół w PGE Ekstralidze nie ma ani jednego przegranego spotkania. Z pewnością jest to bardzo mobilizujące. Jak Dominik Kubera podsumowuje dotychczasowe osiągnięcia Koziołków?

Dominika Polesińska (Best Speedway TV): Świetny sezon w wykonaniu Motoru Lublin. Same wygrane mecze, jeden remis. Jak myślisz do czego w tym sezonie jest zdolny Motor? – „Tak naprawdę to co udało się wygrać do tej pory – super. To cieszy. To buduje. Jest to dla nas ważne, ale to co najważniejsze dopiero przed nami. Myślę, że jak każda drużyna jedziemy w tym roku o złoty medal. Będziemy o niego walczyć.”

Zanim jednak zacznie się poważna walka o medale, wybrane drużyny muszą przygotować się na zbliżające się play-offy. Zapytaliśmy się Dominika, czy lubelska drużyna rozpoczęła jakieś specjalne przygotowania.

Dominika Polesińska (Best Speedway TV): Czy martwisz się o nadchodzące play-offy? Jak do tej pory Lublin wygrywa wszystko, ale nadchodzące mecze mogą wszystko zweryfikować. – „Myślę, że spokojnie będziemy iść do przodu żeby na tą najważniejszą część sezonu być w pełni gotowości i żeby wszystko poszło dobrze.”

Dominika Polesińska (Best Speedway TV): Nie jest tak, że dotychczasowe wygrane mogą uśpić Waszą czujność w walce o medal?„Nie. Każdy wie, że to co najważniejsze dopiero będzie przed nami. Jestem pewny, że na te najważniejsze chwile każdy będzie w stanie się dobrze zmobilizować.”


W ostatnim magazynie PGE Ekstraligi w programie Eleven Sports lubelski zawodnik przyznał, że najbliższe spotkania rundy zasadniczej nie mają większego znaczenia. Poprosiliśmy, aby żużlowiec powiedział coś więcej na ten temat.

– „Tak „de facto” liczy się 6 drużyn, które wchodzą do fazy play-off. To jest najważniejsze i dopiero to wejście będzie kluczowe i oczywiście pierwszy rozegrany mecz. Zależy jak go pojedziemy, jeśli coś by w nim nie poszło i przegralibyśmy to już sprawa się mocno komplikuje, więc to że mamy 6 drużyn w play-offach jest plusem dla jednych, a minusem dla drugich. My tak naprawdę pomimo dobrego sezonu możemy go skończyć jeszcze na ostatniej pozycji. To nie jest powiedziane, że tak nie będzie. Oczywiście będziemy robić wszystko co w naszej mocy żeby było naprawdę idealnie w tym sezonie.” – mówi Dominik Kubera.

Jednym z gości naszego magazynu żużlowego Best Speedway TV był prezes toruńskiej drużyny – Przemysław Termiński. W rozmowie skomentował co uważa na temat 6 drużynowych play-offów. Ocenił, że z punktu widzenia klubu jest to rozwiązanie zdecydowanie droższe, jednak z punktu widzenia kibiców i dyscypliny jest to dobre, ponieważ wszystkie zespoły jadą „o coś” do samego końca sezonu. Jakie zdanie na ten temat ma Dominik Kubera?

„Zdecydowanie tak jest. Mamy więcej meczy do przejechania przez co chcąc nie chcąc kluby muszą walczyć o budżet, ale na pewno jest to dużo ciekawsze dla kibiców i dla całej dyscypliny. Walka na pewno będzie bardzo ciekawa i bardzo wyrównana. Tak naprawdę 1 punkt może zaważyć na „być albo nie być”. To jest dopiero pierwszy sezon w tej formule, więc też myślę żeby dać temu czas. Zobaczymy jak ten system się spisze i po sezonie oceniajmy. Na razie jest taki moment, że nie potrzebujemy tego oceniać.”

Wielkimi krokami zbliża się rewanż Motoru Lublin z GKM-em Grudziądz.

Dominika Polesińska (Best Speedway TV): Podczas ostatniego spotkania z tą drużyną Motor wygrał 57:33. Ty zdobyłeś 9 punktów. Czy myślisz, że powtórzycie ten wynik? „Wiadomo, że u siebie jesteśmy mocną drużyną. Grudziądz jest trudnym terenem. Ten mecz będzie arcytrudny. To będzie jeden z najtrudniejszych meczy, o ile nie najtrudniejszy w sezonie. Tym bardziej, że Grudziądz ma dobrych zawodników, którzy u siebie są naprawdę bardzo szybcy. Ten grudziądzki tor też nie jest taki łatwy. Myślę, że to będzie bardzo trudne spotkanie.”


Zbliża się koniec sezonu, a więc rozpoczynają się walki klubów o zawodników. Czy Dominik ma już konkretne plany na najbliższy sezon? – „Niektórzy już myślą o takich rzeczach, ja wiadomo też – jak każdy zawodnik. Na razie podchodzę do wszystkiego z chłodną głową i zobaczymy jak będzie.”

Zawodnik cieszy się bardzo dobrą formą, a jego ostatnie osiągnięcia tylko to potwierdzają.

Dominika Polesińska (Best Speedway TV): Ukończyłeś zawody na Węgrzech na pierwszym miejscu. Otrzymałeś awans do GP Challenge. Zbliżają się Indywidualne Mistrzostwa Polski. Jak się zapatrujesz na nadchodzącą rywalizację? Jakie cele sobie postawiłeś? – „Jedne z lepszych zawodów co odjechałem ostatnimi czasy. Bardzo miło wspominam czas na Węgrzech. Jeśli chodzi o cele na IMP – po prostu dobrze się bawić i przejechać z możliwie jak najlepszym wynikiem. Co wyjdzie, to zobaczymy. Nie mam jakiegoś super ciśnienia na te zawody. Po prostu chce dobrze je przejechać.”

Dominika Polesińska (Best Speedway TV): Dużo meczy, dużo wyjazdów. Czy jesteś już trochę zmęczony tymi wszystkimi rozgrywkami i tą rywalizacją? – „Sezon jest bardzo intensywny. My musimy być na to gotowi. Wiadomo, że może być mały kryzys. W sezonie zawsze przychodzi, chcąc nie chcąc on zawsze będzie, prędzej czy później.

Dominika Polesińska (Best Speedway TV): Jak jest u Ciebie? Czy ten kryzys jeszcze nie nadszedł? – „Ciężko to stwierdzić. Będzie to widać po wynikach i moim samopoczuciu. Na razie jestem na dobrej drodze, dobrze się czuję, więc jest okej.”

Dominika Polesińska (Best Speedway TV): Czy myślisz już o wakacjach i masz jakieś konkretne plany/wyjazd?
Dominik Kubera: „Myślę, że plany wakacyjne dopiero po sezonie. Na razie tak naprawdę nie ma na to czasu. Mamy tyle zawodów, że po prostu najlepszy jest odpoczynek i spędzanie czasu z bliskimi.”

fot. Motor Lublin


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *