Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Vaclav Milik „Tak się zgrałem z tym Krosnem i podoba mi się tutaj, więc chcę to wygrać dla Krosna.”

Vaclav Milik
Fot. Mateusz Biskup

Autor: Paweł Płóciniak

Best Speedway Tv

Vaclav Milik „Tak się zgrałem z tym Krosnem i podoba mi się tutaj, więc chcę to wygrać dla Krosna.”

Cellfast Wilki Krosno po dwóch spotkaniach mają na swoim koncie dwie wygrane i przewodzą w tabeli Metalkas 2. Ekstraligi. Liderem drużyny w obu meczach był Vaclav Milik. Przed Milikiem i całą drużyną w trzeciej kolejce czekają derby Podkarpacia.

Pierwsze dwa spotkania ligowe zostały wygrane przez Cellfast Wilki Krosno. Na początku w wyjazdowym spotkaniu pokonali Energa Wybrzeże Gdańsk 47:43. Ostatnio już na swoim torze różnicą dwóch punktów więcej byli lepsi od Abramczyk Polonii Bydgoszcz. W obu pojedynkach najskuteczniejszym zawodnikiem drużyny z Krosna był Vaclav Milik, który na swoim koncie zapisał kolejno 11+2 i 14 punktów.

– Akurat tak się wydarzyło, ale powiem że cała drużyna bardzo fajnie jechała i teraz widać, że jesteśmy już bardziej zgrani, bo jak coś komuś nie idzie to pomożemy. To mi się podoba, bo wygrywa mecz cała drużyna, nie indywidualnie, więc mógłbym tak powiedzieć wygraliśmy to całą drużyną jak w Gdańsku. Bardzo mnie to cieszy i jedziemy dalej, bo sporo meczów nam zostało i trzeba trzymać wysoki poziom. Podoba mi się ta drużyna, bo jest bardzo ambitna. – twierdzi Vaclav Milik.

„Oglądaj PGE Ekstraligę w CANAL+ online od 39zł/mies. przez 3 miesiące!”

Bardzo wyrównaną drużyną są Cellfast Wilki Krosno na początku rozgrywek Metalkas 2. Ekstraligi w tym roku. Czy w spotkaniu w Gdańsku czy domowym jak jednemu nie szło to inni starali się łatać tę dziurę. Ważne punkty również dokładali młodzieżowcy, szczególnie w meczu przeciwko Abramczyk Polonii Bydgoszcz. Wyścig juniorski nie poszedł po ich myśli i przegrali podwójnie, ale i tak zdołali zdobyć razem sześć oczek i trzy bonusy.

– O to chodzi, bo było bardzo trudno dopasować się do tego toru i próbowaliśmy tego, żeby te starty wygrywać i bez tego, żebyśmy nie próbowali, to musieliśmy te punkty potracić po trasie. Wiadomo ktoś coś zmieni i nie wie, czy to jest w dobrą stronę, czy złą, więc robiliśmy tylko drobne korekty, ale bardzo mnie cieszy, że pod końcówkę żeśmy to połapali i wygraliśmy ten mecz. – powiedział.

728x90 Zuzel2024 3x39 042024

Po dwóch wygranych drużyny z Krosna są oni na czele tabeli Metalkas 2. Ekstraligi, jednak nie odbyły się dwa spotkania drugiej rundy. W trzeciej kolejce na zapleczu PGE Ekstraligi odbędą się derby Podkarpacia. Texom Stal Rzeszów podejmie Cellfast Wilki Krosno na swoim stadionie przy ulicy Hetmańskiej. Będzie to pierwszy pojedynek obu drużyn od 2020 roku.

– Odbieram, nie wiem, czy wszyscy, ale ja siedzę tutaj tyle, więc czuję tą taką, no fajnie jest. Po prostu wiemy, że jedziemy derby. Dla mnie jest to też ważny mecz, bo tak się zgrałem z tym Krosnem i podoba mi się tutaj, więc chcę to wygrać dla Krosna. – przyznał.

Vaclav Milik

Dołącz do nas na facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *