Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa

Uznany menedżer i ekspert żużlowy mówi o drugoligowym rozkładzie sił

menedżer
Fot. Paweł Wilczyński

Autor: Jakub Bielak

Uznany menedżer i ekspert żużlowy mówi o drugoligowym rozkładzie sił

Rywalizacja w 2. Lidze Żużlowej w sezonie 2024 ponownie będzie miała jednego, głównego faworyta – przynajmniej tak to wygląda na papierze. Jest nią drużyna Unii Tarnów. Tę oraz inne drużyny ocenił Tomasz Bajerski.

Znany trener, który prowadził w tym sezonie do pewnego momentu drużynę InvestHousePlus PSŻ Poznań, w rozmowie z portalem polskizuzel.pl. Bajerski nie ma wątpliwości, że stawiana wszystkich w roli faworyta rozgrywek drugoligowych Unia Tarnów, jest rzeczywiście najmocniejszą drużyną w stawce.

Tak to jest faworyt i to taki zdecydowany. Szczerze, to nie widzę innej drużyny, która mogłaby Unii zagrozić.

Ciekawy skład budują również w Pile. Broni nie składa także Start Gniezno. Ekspert Canal+ uważa, że obie ekipy są jednak krok za tarnowianami i tylko jakiś niespodziewany transfer mocnego na drugoligowe warunki nazwiska może zmienić układ sił.

Słyszałem, że Polonia się zbroi, Start też montuje solidny skład, ale Unia na papierze wygląda jednak zdecydowanie lepiej od tych dwóch zespołów. Nie mówię, że przejdzie te rozgrywki suchą stopą, bo tak nie będzie, ale zdziwiłbym się, gdyby Unia miała problemy. Jeśli Polonia lub Start zrobią jakiś zakup, który zrobi różnicę, to zmienię zdanie Jednak na tę chwilę, to Unia jest numerem jeden. – mówi Bajerski dla polskizuzel.pl

Były szkoleniowiec PSŻ-u wybiega w swoich rozważaniach nawet krok naprzód i zastanawia się, kto po ewentualnym awansie byłby w stanie rywalizować w barwach „Jaskółek” na zapleczu PGE Ekstraligi. Nie ma żadnej tajemnicy w tym, że dwóch zagranicznych liderów – David Bellego oraz Timo Lahti – mają w planie spędzić w 2. Lidze tylko jeden sezon. Na zaplecze Ekstraligi puka również Adrian Cyfer.

Trzech zawodników może dostać szansę. Bellego i Lahti na pewno. I jeszcze ktoś z duetu Cyfer, Jeleniewski. Nie wiem, jak ten drugi będzie się prezentował po kontuzji. Jednak taki Cyfer może w końcu odpalić i przebić się do pierwszej ligi. Miałem go w tym roku w Poznaniu, więc mogę powiedzieć, że on ma potencjał.

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *