Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa

Nowy zawodnik Unii Tarnów zapowiada walkę o awans do 1. Ligi „Mamy jasno określony cel w klubie”

Unii Tarnów
Fot. Sandra Rejzner

Autor: Krzysztof Choroszy

Nowy zawodnik Unii Tarnów zapowiada walkę o awans do 1. Ligi „Mamy jasno określony cel w klubie”

W minionym sezonie 2. Ligi Żużlowej Adrian Cyfer był jednym z najlepszych zawodników całych rozgrywek. Świetna postawa 28-latka zaowocowała transferem do prawdziwego hegemona, czyli drużyny Unii Tarnów, która zbudowała fantastyczny skład.

Zespół z Tarnowa w nadchodzącym sezonie będą tworzyć między innymi David Bellego, Timo Lahti, Daniel Jeleniewski, a także wcześniej wspomniany wychowanek Stali Gorzów. W wywiadzie na kanale Rafała Martuszewskiego Adrian Cyfer zapytany został o to, czy siła składu miała, która daje duże szanse na awans do 1. Ligi, była kluczowa jeśli chodzi o transfer jednego z najskuteczniejszych zawodników całych rozgrywek z tego roku.

Przede wszystkim wydaje mi się, że to jest to dla mnie jedyna droga, żeby dalej gdzieś wskoczyć szczebel wyżej i po prostu wywalczyć ten awans z Tarnowem, i oczywiście zostać w tym zespole. Nie ma co ukrywać, trochę ta 1. Liga jest zabetonowana jeśli chodzi o to wszystko i ciężko jest się tam przedostać, będąc nawet czołowym zawodnikiem w 2. Lidze, także tak to miało też wpływ na to wszystko i też stąd moja decyzja jeśli chodzi o przenosiny.

Odpowiedział w wywiadzie dla Rafała Martuszewskiego Adrian Cyfer.

W przypadku wygrania ligi i awansu na zaplecze PGE Ekstraligi 28-latek z pewnością chciałby pozostać w ekipie z Tarnowa i wtedy też wejść na wyższy poziom niż znajduje się on obecnie. Wychowanek gorzowskiej Stali był pytany również o to, czy ma on już pewne miejsce w składzie, jeśli wejdą oni do 1. Ligi.

Czas pokaże. Jakiś taki zamysł tego wszystkiego jest, ale wiadomo to jest tylko sport, dużo rzeczy może się wydarzyć. Też bym nie chciał jakoś tego balonika tak pompować. Mamy jasno określony cel w klubie i każdy z nas na pewno będzie wiedział doskonale, co musi wykonać, żeby to osiągnąć, także od przyszłego roku zaczniemy myśleć od wiosny i się przygotowywać do wszystkiego.

Zapewnił.

Dla Adriana Cyfera przyszły sezon może być ważnym punktem dla jego dalszej kariery. Jeśli pojedzie dobrze i sięgnie razem ze swoją drużyną po zwycięstwo w 2. Lidze Żużlowej, będzie to oznaczało fakt awansu i jazdy na wyższym poziomie rozgrywek. 28-latek próbował tego już w minionym sezonie, jednak nie można uznać tej przygody za udaną i teraz z pewnością nie popełni już podobnych błędów, co na początku tegorocznej 1. Ligi.

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *