Przejdź do treści
Aktualności żużlowe/Krajowa Liga Żużlowa

Unia Tarnów nie wystartuje? Pojawiły się nowe niepokojące informacje w kontekście sponsora tytularnego

Unia Tarnów
Fot. Jakub Malec

Autor: Jakub Bielak

Unia Tarnów nie wystartuje? Pojawiły się nowe niepokojące informacje w kontekście sponsora tytularnego

Nadal nie poznaliśmy oficjalnych decyzji na temat najbliższej przyszłości Grupa Azoty Unia Tarnów. Sponsor tytularny ma problemy finansowe i nie wiadomo, czy bez jego dotychczasowego wsparcia klub będzie w stanie wystartować w rozgrywkach Krajowej Ligi Żużlowej. Niestety tarnowianie mogą być coraz bardziej zaniepokojeni, zwłaszcza po dzisiejszej informacji z innej dyscypliny.

Grupa Azoty ze sporymi problemami. Ucierpiał klub siatkarski

Fatalne wieści przekazał dzisiaj Grupa Azoty Chemik Police, a więc żeński klub siatkarski. Działacze napisali w mediach społecznościowych, że ze względu na problemy finansowe głównego sponsora klubu istnieje ryzyko, że zespół nie przystąpi do rozgrywek w sezonie 2024/2025. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że mówimy o najlepszym klubie, jeśli chodzi o siatkówkę kobiecą w całym kraju. Chemik w ostatnich dziesięciu latach aż ośmiokrotnie zdobywał tytuł mistrzyń Polski.

Problemy finansowe Grupy Azoty, głównego partnera Chemika, mają przełożenie na płynność finansową naszego klubu. Niestety, ale istnieje ryzyko braku przystąpienia do rozgrywek w sezonie 2024/25, a nawet kłopotu z dokończeniem bieżącego sezonu” – napisano w mediach społecznościowych Chemika.

Unia Tarnów walczy

Co ten komunikat oznacza dla kibiców żużlowej Unii Tarnów? Bez dwóch zdań nie napawa on optymizmem. Jeśli Grupa Azoty nie może wspierać dalej najlepszego siatkarskiego klubu wśród kobiet w Polsce, to tym bardziej nie pomoże zbytnio w przypadku żużlowej drużyny z najniższego szczebla rozgrywkowego. W Tarnowie z całą pewnością trwają poszukiwania nowych partnerów i sponsorów, ale w zaistniałej sytuacji może być to bardzo problematyczne zadanie. Zegar tyka, bo sezon rusza już za niecałe cztery tygodnie. W najbliższych dniach powinniśmy poznać oficjalne decyzje.

Unia Tarnów
Fot. Paweł Wilczyński
Żużel
Fot. Paweł Wilczyński

Dołącz do nas na Facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *