Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa

Unia Tarnów nie wystartuje w lidze?! Robert Wardzała przekazał niepokojące wieści

Unia Tarnów
Fot. Jakub Malec

Autor: Krzysztof Choroszy

Unia Tarnów nie wystartuje w lidze?! Robert Wardzała przekazał niepokojące wieści

Unia Tarnów jest zdecydowanym faworytem nadchodzącego sezonu Krajowej Ligi Żużlowej. Tarnowianie zbudowali skład z zawodników, którzy mają potencjał na jazdę w Metalkas 2. Ekstralidze. Tymczasem sytuacja w mieście nie jest tak kolorowa, jak mogłoby się wydawać, a przez kondycję finansową głównego sponsora klubu, mogą mieć oni problem nawet z wystartowaniem w lidze.

Mimo posiadania najlepszego składu na najniższym szczeblu rozgrywek Jaskółki mają duże problemy. Jak przekazał na swoim Facebooku poseł na Sejm RP Robert Wardzała, związany również z tarnowskim klubem, żużel może nawet zniknąć z Tarnowa, gdyż otrzymał on taką informację od prezesa ŻSSA. Powodem takiej szokującej decyzji miał być brak wsparcia Grupy Azoty, która nie jest w najlepszej kondycji. Brak głównego sponsora może spowodować wycofanie się zespołu z KLŻ. Sam Wardzała jest w kontakcie z zainteresowanymi stronami, którym zależy na starcie Unii w rozgrywkach.

– Wczoraj otrzymałem informację od prezesa zarządu ŻSSA o groźbie wycofania drużyny z rozgrywek Krajowej Ligi Żużlowej. Dzisiaj rozmawiałem z przewodniczącym sejmowej Komisji Aktywów Państwowych o sytuacji finansowej Grupy Azoty. Potwierdziły się przypuszczenia, że po 8 latach rządów PiS i traktowania firmy jak politycznego folwarku, jej kondycja jest fatalna. Obawa, że nie będzie mogła wspierać drużyny żużlowej jest realna. Musimy zapewnić naszemu zespołowi innego sponsora lub sponsorów. Nie będzie to łatwe, bo czas nagli. Do rozpoczęcia sezonu zostało tylko 6 tygodni. Jestem w kontakcie prezydentem Tarnowa, będę rozmawiał z p.o. prezesa zarządu Grupy Azoty. Zrobimy wszystko, by Tarnów nie utracił żużla! – napisał w serwisie Facebook Robert Wardzała.

Aby sytuacja klubu była stabilna konieczne jest znalezienie jednego lub nawet kilku nowych sponsorów. Takie informacje są jednak szokujące, biorąc pod uwagę ich nagłe pojawienie się za sprawą wpisu posła. Niepokoją one dużą część kibiców z Tarnowa i nie tylko, gdyż nie jesteśmy jeszcze pewni czy Kraków wystartuje w Krajowej Lidze Żużlowej, a teraz z ligi wycofać może się jeszcze jeden zespół. Przy najczarniejszym scenariuszu w lidze wystartowałoby 5 ekip, co oznaczałoby konieczność zmianę ostatnio ogłoszonego terminarza i formuły ligi. Wszyscy więc trzymamy kciuki, aby Unia Tarnów mogła wystartować na najniższym szczeblu rozgrywek.

Krajowej Lidze Żużlowej
Fot. Paweł Wilczyński
Unia Tarnow
Fot. Paweł Wilczyński

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

2 odpowiedzi do “Unia Tarnów nie wystartuje w lidze?! Robert Wardzała przekazał niepokojące wieści

  1. kampania wyborcza się zaczęła.Każde chwyty są dobre, Przyjedzie rycerz na białym koniu i uratuje tarnowski żużel

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *