Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa

Unia Tarnów bez sponsora tytularnego! Wielkie kłopoty klubu

Unia Tarnów
Fot. Jakub Malec

Autor: Krzysztof Choroszy

Unia Tarnów bez sponsora tytularnego! Wielkie kłopoty klubu

W ostatnim czasie wiele dzieje się wokół Unii Tarnów. Tarnowski klub przez kłopoty finansowe swojego sponsora może mieć problem z wystartowaniem w rozgrywkach Krajowej Lidze Żużlowej. W mieście trwa walka o to, by mogli oni powalczyć w lidze. Dzisiaj poznaliśmy więcej szczegółów za sprawą oświadczenia byłego już sponsora tytularnego.

Grupa Azoty, która przez wiele lat była głównym wspierającym tarnowski żużel teraz ma poważne problemy finansowe. Co za tym idzie mocno odczuła to również Unia, która była postrzegana jako faworyt najniższego szczebla rozgrywek. „Jaskółki” mają teraz bardzo skomplikowaną sytuację, a ich start w lidze stanął pod dużym znakiem zapytania. Dzisiaj poznaliśmy stanowisko Grupy Azoty, która oficjalnie wycofała się ze sponsorowania klubu, a to oznacza brak środków dla klubu otrzymanych od spółki.

Jak na swojej oficjalnej stronie internetowej przekazała firma, zakończyli oni współpracę z tarnowską Unią, o czym dzisiaj poinformowany został również klub. Dla zarządu Grupy Azoty była to bardzo trudna decyzja, gdyż są oni ściśle związani z tarnowskim żużlem, jednak okazało się to konieczne ze względu na duże starty spółki. Tak tłumaczył to Prezes Zarządu firmy.

– Od niemal 70 lat Grupa Azoty wspiera rozwój tarnowskiego sportu żużlowego. Jesteśmy razem nieprzerwanie od założenia sekcji żużlowej przy Zakładowym Klubie Sportowym Unia Tarnów. Obecna sytuacja finansowa wymagała od nas jednak podjęcia trudnej decyzji o ograniczeniu tych aktywności. Chcemy nadal wspierać drużyny i zawodników oraz być ambasadorem ich rozwoju. Aby pełnić tę rolę musimy w pierwszej kolejności wdrożyć działania pozwalające powrócić Grupie Azoty na drogę rentownej produkcji, a ograniczenie wszelkich wydatków zewnętrznych jest w tej sytuacji niestety koniecznością. Jestem przekonany, że plan który będziemy konsekwentnie realizować pozwoli nam w niedalekiej przyszłości wrócić do rozmów o wsparciu lokalnego sportu – powiedział na łamach oficjalnej strony spółki Krzysztof Kołodziejczyk.

Ostateczną decyzję co do startu Unii Tarnów w Krajowej Lidze Żużlowej mamy poznać jutro, o czym ostatnio mówił prezes klubu. Sytuacja w Tarnowie jest beznadziejna, jednak nikt nie zamierza się poddawać w walce o wystawienie drużyny w lidze. Swoją pomoc organizują również kibice, którzy chcą uzbierać 1,5 miliona złotych.

376625869 986954102344671 7246569131196719561 n
Fot. Jakub Malec
Unia Tarnoow
Fot. Paweł Wilczyński

Dołącz do nas na Facebooku! – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *