Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa

Żużel. W Tarnowie wciąż walczą, mimo braku sponsora tytularnego

Żużel
Fot. Jakub Malec

Autor: Krzysztof Choroszy

Żużel. W Tarnowie wciąż walczą, mimo braku sponsora tytularnego

Unia Tarnów ma w ostatnim czasie ogromne problemy. Przez kłopoty finansowe głównego sponsora klubu Grupy Azoty tarnowianie mogą nie przystąpić do rozgrywek ligowych, których jeszcze parę miesięcy temu wydawali się być faworytem ze względu na skład pełen gwiazd jak na standardy drugoligowe. Dzisiaj oficjalnie zakończył się związek byłego już sponsora tytularnego z klubem, na co swój komunikat wydał również klub.

Dzisiaj Grupa Azoty oficjalnie przekazała, że nie będzie dalej sponsorem tytularnym Unii Tarnów. Oznacza to, że odcięte zostały środki od głównego wspierającego klub. Przez to też wiele osób ze środowiska żużlowego postawiło „krzyżyk” na ich ewentualnym przystąpieniu do rozgrywek, co uzasadnione, gdyż znajdują się w potężnych tarapatach finansowych. W Tarnowie nikt się jednak nie poddaje i walczą oni jeszcze o to, by móc oglądać „Jaskółki” w nadchodzącym sezonie Krajowej Ligi Żużlowej. Jak napisali oni w oficjalnym komunikacie, spodziewali się takiego ruchu ze strony byłego sponsora. Dowiedzieliśmy się również, że decyzja odnośnie tego ma zostać przedstawiona w najbliższych dniach.

– Od kilku tygodni, wraz z Radą Nadzorczą Unii Tarnów ŻSSA spodziewaliśmy się takiej decyzji Grupy Azoty S.A. W związku z ciężką sytuacją finansową naszego wieloletniego partnera, Zarząd Klubu wraz z właścicielami, czynił i czyni starania każdego dnia, aby znaleźć alternatywę finansową, tak aby drużyna mogła przystąpić do rozgrywek ligowych. W ciągu najbliższych dni zaprezentujemy nasze decyzje – możemy przeczytać w komunikacie klubu.

Unia Tarnów więc wciąż walczy o to, by nie pójść drogą Kolejarza Rawicz i nie zniknąć na ten rok z grona drużyn występujących w polskich ligach. Swojemu ukochanemu klubowi pomóc chcą również kibice. Założyli oni zbiórkę, której celem jest zebranie 1,5 miliona złotych. Pieniądze te mają pomóc „Jaskółkom” w wystawieniu drużyny w nadchodzącym sezonie żużlowym. Czy Unii uda się wystartować w tym sezonie ligowym? Przekonamy się w najbliższych dniach.

376568551 986955569011191 8279665387864676119 n
Fot. Jakub Malec
376552966 986953385678076 4148219220713963046 n
Fot. Jakub Malec

Dołącz do nas na Facebooku! – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *