Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Unia Leszno poinformowała o kontuzji juniora. Dość poważny uraz i dłuższa przerwa

Unia Leszno
Fot. Czarny Productions

Autor: Jakub Bielak

Unia Leszno poinformowała o kontuzji juniora. Dość poważny uraz i dłuższa przerwa

Kacper Mania, a więc utalentowany młodzieżowiec Fogo Unii Leszno doznał przed rozpoczęciem sezonu dość poważnej kontuzji. 15-latek złamał ramię podczas treningu crossowego. Oznacza to dłuższą przerwę w treningach i komplikuje nieco plany na sezon 2024.

Mania skończył niedawno 15 lat, co oczywiście oznacza, że w tym sezonie nie może być brany pod uwagę w kontekście startów w pierwszej drużynie Fogo Unii Leszno. Nastolatek jednak z całą pewnością miał zamiar wiosną jak najwcześniej podejść do egzaminu na licencję „Ż” i rozpocząć starty w zawodach młodzieżowych. W obliczu urazu, który mu się przytrafił, plany te mogą ulec małej zmianie. Zobaczymy też, jak długo będzie trwał powrót do zdrowia i pełni sprawności.

Wychowanek leszczyńskiej Unii jest jednym z najbardziej utalentowanych zawodników w klasie 250cc. W ubiegłym roku zdobył trzecie miejsce w cyklu Indywidualnych Mistrzostw Polski w klasie 250cc. Rok 2024 miał być dla niego już przesiadką na „dorosłe” maszyny i rozwojem z perspektywą rozpoczęcia startów w lidze od sezonu 2025.

Żużel
Fot. Kacper Mania/Instagram
Mania
Fot. Kacper Mania Racing

Dołącz do nas na Facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *