Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Żużel. Bez Pawlickiego do końca marca?! Treningi w Rzeszowie bez Jana Kvecha

Żużel
Fot. Marta Astachow

Autor: Redakcja

Żużel. Bez Pawlickiego do końca marca?! Treningi w Rzeszowie bez Jana Kvecha

Słabe wieści obiegły świat żużlowy, gdy zgrupowanie Enea Falubazu Zielona Góra w Świnoujściu przerodziło się w koszmar. Piotr Pawlicki, jedna z kluczowych postaci drużyny, doznał kontuzji podczas intensywnych przygotowań do sezonu. Dla kibiców Zielonej Góry to prawdziwy cios, ale czy tragedia może się jeszcze bardziej pogłębić?

Dyrektor klubu, Piotr Protasiewicz, uspokoił fanów, informując, że Pawlicki nie zagroziłby startowi drużyny w inauguracji PGE Ekstraligi. Niemniej jednak nie można ukryć, że utrata jednego z najlepszych żużlowców w Polskim speedwayu jak i drużyny z Zielonej Góry w tak kluczowym okresie to prawdziwy problem dla Falubazu. Protasiewicz stara się zachować optymizm, przekonując, że kontuzja Pawlickiego nie powinna przeszkodzić mu w starcie w sezonie.

„Z tego co mówią lekarze, to pod koniec marca Piotr powinien już trenować na torze. Spokojnie powinien zdążyć na inaugurację ze Spartą. Nie przesadzajmy z tym wszystkim. Do paniki jest jeszcze trochę czasu” – uspokaja dyrektor klubu w rozmowie dla Radia Zielona Góra. Czy jednak kibice Falubazu dadzą się przekonać, czy może atmosfera zacznie się zagęszczać?

Dodatkowy problem pojawił się w postaci Jana Kvecha, który również nie będzie obecny na początku przygotowań w Rzeszowie. Protasiewicz zdradza, że Kvech kontynuuje treningi w Gorican, a jego obecność w Rzeszowie nie miałaby większego sensu. „To są pierwsze jazdy. Nikt na zapas się nie najeździ. Często zaczynaliśmy jazdy dopiero w połowie marca, a teraz jest początek miesiąca. Jak Jan będzie z nami za tydzień, to też nic się nie stanie” – tłumaczy dyrektor.

Czyżby jednak pierwsze chmury zbierały się nad Zieloną Górą? Czas pokaże, czy Falubaz zdoła się podnieść po tych słabszych chwilach i stanąć do walki o zwycięstwa w nowym sezonie PGE Ekstraligi. Kibice trzymają kciuki, ale atmosfera zaczyna nabierać słabszych barw.

Piotr Pawlicki
Fot. Roman Biliński
Żużel
Fot. Marta Astachow

Dołącz do nas na Facebooku – kliknij TUTAJ

1 odpowiedź do “Żużel. Bez Pawlickiego do końca marca?! Treningi w Rzeszowie bez Jana Kvecha

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *