Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Unia Leszno na „Smoczyku”. Zabrakło tylko dwóch zawodników

Unia Leszno
Fot. Unia Leszno/Facebook

Autor: Jakub Bielak

Unia Leszno na „Smoczyku”. Zabrakło tylko dwóch zawodników

Kolejny ekstraligowy klub wyjechał na swój domowy obiekt! W piątek po raz pierwszy po zimie motocykle zawarczały na stadionie im. Alfreda Smoczyka w Lesznie. Pogoda dopisuje, więc kolejne jazdy odbywają się także w sobotę. Żużlowcy podzielili się swoimi odczuciami.

W piątek, 8 marca odbył się pierwszy trening Fogo Unii Leszno na domowym obiekcie. Na zajęciach obecni byli wszyscy zawodnicy z wyjątkiem Janusza Kołodzieja oraz Andrzeja Lebiediewa. Pierwsze kółka kręcili między innymi polscy seniorzy: Grzegorz Zengota oraz Bartosz Smektała, którzy udzielili krótkiego komentarza.

– Myślałem, że po zimie nawierzchnia będzie w gorszym stanie, a jest prawie w idealnym – cytuje Grzegorza Zengotę elka.pl

Czuliśmy już bardzo mocny głód kręcenia kółek zawsze w lewo – dodaje z kolei podekscytowany Bartosz Smektała.

Do rozpoczęcia sezonu w PGE Ekstralidze nadal pozostaje więcej niż miesiąc. Zobaczymy, na ile tak wczesny wyjazd na tor przełoży się na jego znajomość już w pierwszej kolejce, gdy do Leszna zawita Tauron Włókniarz Częstochowa. Do tego czasu warunki oczywiście ulegną diametralnej zmianie, a sama nawierzchnia z pewnością będzie wyglądała i zachowywała się zupełnie inaczej. Na pierwszych treningach w piątek oraz w sobotę zawodnicy Fogo Unia Leszno zresztą na pewno nie skupia się na dopasowaniu do domowego owalu. Aktualnie jedynym celem treningów jest możliwość swobodnego kręcenia „kółek” i rozprostowania kości po zimie.

FB IMG 1707473754688
Fot. Czarny Productions
Prezydent Leszna
Fot. Czarny Productions

Dołącz do nas na Facebooku – kliknij TUTAJ

1 odpowiedź do “Unia Leszno na „Smoczyku”. Zabrakło tylko dwóch zawodników

  1. Jabłońskiego brakowało. Szybko zapomnieliście o młodym, ale utalentowanym chłopaku. Kto to redaguje??

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *