Żużel - Best Speedway Tv : Wiadomości Żużlowe

Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Udany rewanż Betard Sparty. Remis w dwumeczu! – relacja z meczu FOGO Unia Leszno – Betard Sparta Wrocław

Betard

Autor: Bartosz Glapiak

Udany rewanż Betard Sparty. Remis w dwumeczu! – relacja z meczu FOGO Unia Leszno – Betard Sparta Wrocław

Kamienie z serc spadły kibicom we Wrocławiu. W niedzielnym spotkaniu kończącym dwunastą rundę spotkań w PGE Ekstralidze Betard Sparta Wrocław pokonała na torze w Lesznie miejscową Fogo Unię. Mecz do końca trzymał w emocjach, a jego losy rozstrzygnęły się dopiero w ostatniej gonitwie. Ostatecznie wrocławianie minimalnie zwyciężyli w stosunku 46:44.

Starcie określane mianem klasyka najlepszej ligi żużlowej świata nie zawiodło postronnych sympatyków czarnego sportu. Fani z Leszna mogą jednak czuć się zaniepokojeni. To już druga porażka z rzędu ich ulubieńców na własnym torze. Tym razem minimalnie lepsza od Byków okazała się Betard Sparta Wrocław.

Już pierwsze biegi pokazały, że będzie to bardzo ciekawe spotkanie. Pierwsza seria startów ułożyła się remisowo. Zwyciężał ten zawodnik, który wypracował sobie najlepszą pozycję po pierwszym okrążeniu. Potężny pech dopadł leszczynian w piątym wyścigu. Trener Dariusz Śledź posłał do boju swoją eksportową parę Maciej Janowski – Tai Woffinden. Dosyć niespodziewanie po starcie na prowadzenie wysforował się David Bellego. Francuz niezagrożony jechał na pierwszej pozycji, kiedy jego motor odmówił posłuszeństwa. Z wyniku 4:2 dla gospodarzy w moment zrobiło się 4:2 dla gości. Od tego momentu Spartanie zaczęli budować przewagę.

Biegi 6 i 8 zakończyły się ponownie wygraną dwoma punktami ekipy przyjezdnych. Zaskoczeniem był brak trójki u Janusza Kołodzieja, który tego spotkania nie zaliczy do udanych. Wręcz przeciwnie ułożyło się ono dla Daniela Bewleya. Brytyjczyk w szóstym biegu wystrzelił ze startu i pomknął do mety pobijając rekord leszczyńskiego toru. Fogo Unia szybko potrzebowała odpowiedzi na zakusy rywala. Piotr Baron zdecydował się zastąpić Davida Bellego Jasonem Doylem. Zabieg ten okazał się skuteczny, gdyż w dziesiątym wyścigu wraz z Jaimonem Lidseyem przywieźli za plecami Macieja Janowskiego i Michała Curzytka. W tym momencie na tablicy widniał wynik 29:31.

DSC01620
Udany rewanż Betard Sparty. Remis w dwumeczu! - relacja z meczu FOGO Unia Leszno - Betard Sparta Wrocław 2

Ostatnia seria przed biegami nominowanymi znów należała do Betard Sparty Wrocław. Kluczowa okazała się gonitwa trzynasta, gdzie Maciej Janowski oraz Tai Woffinden pokonali Piotra Pawlickiego i Janusza Kołodzieja. W tym momencie na stadionie w Lesznie rzadko kto siedział z zadowoloną miną. “Smok” eksplodował jednak parę chwil później. Ta sama para zaliczyła poprawkę na 5 i przywróciła nadzieję na pozytywny wynik. Wszelkich złudzeń leszczyńskich i zapewne grudziądzkich kibiców pozbawił w biegu piętnastym Tai Woffinden. Przy stanie 41:43 były mistrz świata świetnie wystartował i dowiózł trzy punkty do mety na wagę wygranej w meczu swojej drużyny. Punktu bonusowego tym razem nie przyznano, gdyż w pierwszym meczu we Wrocławiu padł identyczny wynik tylko z korzyścią dla Fogo Unii Leszno.

Reklamy

Punktacja:

Betard Sparta Wrocław – 46 pkt.
1. Gleb Czugunow (2,2,1,0,0,0) 5
2. Mateusz Panicz – nie startował
3. Tai Woffinden (1*,3,3,3,2*,3) 15+2
4. Zastępstwo zawodnika
5. Maciej Janowski (3,1,3,1,3,0) 11
6. Bartłomiej Kowalski (2,1*,0) 3+1
7. Michał Curzytek (1*,0,0) 1+1
8. Daniel Bewley (0,3,1,3,3,1) 11

Fogo Unia Leszno – 44 pkt.
9. Jason Doyle (3,2,1*,2*,1*,2) 11+3
10. Piotr Pawlicki (3,1*,2,1,2*) 9+2
11. David Bellego (0,D,-,1*) 1+1
12. Jaimon Lidsey (1*,2,3,2,1*) 9+2
13. Janusz Kołodziej (2,2,2,0,3) 9
14. Antoni Mencel (0,0,0) 0
15. Damian Ratajczak (3,0,2) 5
16. Keynan Rew – nie startował

fot. Bartosz Glapiak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×