Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Lidsey odmawia Apatorowi! Są już następni w kolejce! Klub z Torunia szykuje wzmocnienia!

Lidsey

Autor: Redakcja

Lidsey odmawia Apatorowi! Są już następni w kolejce! Klub z Torunia szykuje wzmocnienia!

Czas Start

5 lipca, tego dnia poinformowano, że w drużynie zostaje Patryk Dudek. – To może być dla wszystkich kibiców niespodzianka – przyznał żużlowiec. Cieszę się z tego co jest, bo na dzień dzisiejszy nic mi nie przeszkadza i mam spokój oraz czystą głowę, a to jest bardzo ważne w sporcie. Nie jestem z tych zawodników, co chwila zmieniają kluby, więc mam nadzieję, że będzie to dłuższa przygoda – powiedział Dudek na konferencji prasowej.

Prezes zapowiada wzmocnienia

Przemysław Termiński na konferencji prasowej nie ukrywał radości, że jeden z filarów jego zespołu zdecyduje się na parafowanie nowej i to dwuletniej umowy. – Żadne negocjacje nie są proste, nie tylko te z Patrykiem. Zawodnicy mają swoje oczekiwania i potrzeby, koszty funkcjonowania rosną z roku na rok, bo sami państwo widzą, co się dzieje na rynku, ale udało się wypracować kompromis, który klub mógł zaakceptować, a Patrykowi pozwoli się ścigać i odnosić sukcesy. Cieszę się, że udało się znaleźć porozumienie – przyznał właściciel toruńskiego klubu.

W tym sezonie karuzela transferowa rusza szybciej niż zazwyczaj, co roku w czerwcu, a wyjątkowo w tym ruszyła już w maju. Po przedłużeniu kontraktu z Patrykiem Dudkiem na dwa lata, włodarze Apatora Toruń idą za ciosem i szykują wzmocnienia składu na następny rok. Po zatrzymaniu liderów, nad szedł czas na kompletowanie reszty zespołu na następny sezon.

Jest to oczywiście początek budowy składu na kolejny sezon, który tak na dobrą sprawę ma już być… zamknięty. – Wierzę, że jeszcze dwóch równie dobrych zawodników będzie w tej drużynie. Mogę powiedzieć, że w opinii działaczy, pani prezes, czy też mojej, jako właściciela klubu, to drużyna na kolejny rok jest już dograna. Oczywiście wszystko może się pozmieniać, są niuanse, które zostały, ale skład drużyny jest przemyślany dodał

Wzmocnienia

Z naszych informacji wynika, że klubu był bardzo blisko Jaimon Lidsey z FOGO Unii Leszno. Niestety odmówił, a zadecydowały względy sentymentalne do klubu z Leszna. Lidsey dostał ofertę w wysokości 600 tyś zł za podpis pod kontraktem w Toruniu. Ale jak widać i to nie potrafiło złamać młodego Australijczyka do przenosin.

Kolejnymi zawodnikami na liście włodarzy są Jakub Miśkowiak i Jan Kvech. Nie ma co ukrywać, ale Jakub Miśkowiak czuje się znakomicie i nie raz podkreślał, że tor w Toruniu bardzo mu pasuje. Nie powiedziane, że szeregi zespołu nie wzmocni junior, ścigający się w województwie Kujawsko – Pomorskim, niższej klasie rozgrywkowej, który dostał bardzo kusząco warunki kontraktu.

Przypomnijmy, że po niemrawym początku klubu z Torunia w tym sezonie, z rundy na rundę klub zaczyna coraz lepiej sobie radzić i osiągać przyzwoite wyniki, ale jak wiemy i tak wszystko rozstrzygnie się w play-offach według nowego systemu rozgrywek.

fot. Bartek Glapiak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *