Żużel - Ekscytujące Aktualności

Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Transfery Żużlowe. Orzeł łódź skompletował formacje juniorską!

Transfery Żużlowe

Autor: Redakcja

Oceń Wpis

Transfery Żużlowe. Orzeł łódź skompletował formacje juniorską!

W środę 10 listopada odbył się kolejny briefing prasowy dotyczący ogłoszenia składu Orła Łódź na sezon 2022. Podczas wydarzenia zorganizowanego na Moto Arenie zaprezentowano pełny skład formacji juniorskiej. 

W przyszłorocznych rozgrywkach o miejsca zarezerwowane dla juniorów będą walczyli Mateusz Dul, Aleksander Grygolec, Jakub Sroka, Nikodem Bartoch oraz Oskar Kołak. Trzej pierwsi zawodnicy jeździli już w barwach łódzkiego zespołu w sezonie 2021. Nikodem Bartoch to nowy zawodnik, który dotychczas ścigał się dla Abramczyk Polonii Bydgoszcz. Oskar Kołak zdał natomiast niedawno licencję żużlową. Informacja została oficjalnie podana na stronie internetowej klubu.

– Prezentujemy naszą formację juniorską, czyli moim zdaniem najważniejsze ogniwo drużyny żużlowej. W tym roku formacja będzie szersza. W 2020 roku mieliśmy dwóch juniorów, a w 2021 roku trzech. Teraz posiadamy kompletny zespół, czyli pięciu zawodników, którzy będą mogli startować i być klasyfikowaną drużyną w rozgrywkach DMPJ. Jest to jedna z ważniejszych imprez juniorskich. Zespół, który dojdzie tam do finału, posiada atut w postaci dużej liczby występów swoich zawodników. W tym roku chcemy przejść pierwszą rundę eliminacyjną, co do tej pory nam się nie udawało – powiedział trener Adam Skórnicki na łamach oficjalnej stronie klubu.

– Mamy znane już twarze, czyli Mateusza Dula, Olka Grygolca oraz Jakuba Srokę. Oskar Kołak pod koniec zeszłego roku zdał licencję żużlową. Jest też nowy zawodnik – Nikodem Bartoch, który zasili naszą formację jako żużlowiec z nowym kontraktem – podsumował skład drużyny juniorskiej szkoleniowiec Orła Łódź. 

Reklamy

fot. Orzeł Łódź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×