Żużel - Best Speedway Tv

#05 Trans MF Landshut Devils – Beniaminek w fazie play-off [PODSUMOWANIE] | Żużel
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Trans MF Landshut Devils

#05 Trans MF Landshut Devils – Beniaminek w fazie play-off [PODSUMOWANIE]

#05 Trans MF Landshut Devils – Beniaminek w fazie play-off [PODSUMOWANIE]

O tym, że czarny sport lubi być pełen niespodzianek, bez wątpienia może świadczyć obecność beniaminka w fazie play-off eWinner 1. Ligi.

Drużyna Trans MF Landshut Devils w trakcie całego sezonu nie tylko wywalczyła sobie wejście do fazy play-off i to na czwartej, czyli dość wysokiej pozycji, ale dodatkowo na domowym owalu była prawie nie do pokonania. Prawdopodobnie mało kto spodziewał się tego, że ekipa, która dopiero co awansowała z 2. Ligi żużlowej wprowadzi tak duże zamieszanie w eWinner 1. Lidze.

galeria 1.1

W trakcie trwania fazy zasadniczej niemieckie Diabły na własnym torze przegrały tylko jedno jedyne spotkanie, zaledwie sześcioma punktami, z drużyną Stelemtu Falubazu Zielonej Góry. Taki przebieg zdarzeń pokazywał jak dobrze zawodnicy z Niemiec czują się na swoim owalu. Inaczej jednak prezentowała się sytuacja podczas meczów wyjazdowych, w trakcie których, tak silnym u siebie Diabłom, trudniej było się dopasować do polskich torów. Jedyne wyjazdowe zwycięstwo, żużlowcy Trans MF Landshut Devils odnotowali w Łodzi, przeciwko drużynie H. Skrzydlewska Orłowi Łódź.

Prawie wszystkie mecze wyjazdowe były dla Diabłów serią mniejszych bądź większych porażek. Pomimo tego, i tak wygranymi na własnym torze, zapewnili sobie oni wysoką pozycję w klasyfikacji eWinner 1. Ligi oraz wejście do fazy play-off. Na tym etapie zakończyła się dobra passa Trans MF Landshut Devils. W ćwierćfinale niemieccy zawodnicy trafili na drużynę Cellfast Wilków Krosno. Niestety tegoroczni zwycięzcy eWinner 1. Ligi, doprowadzili do zakończenia zmagań Diabłów na tym etapie rozgrywkowym.

galeria 2.1

Warto jednak przyznać, że beniaminek, który kończy swój pierwszy rok rozgrywek w eWinner 1. Lidze na czwartej pozycji i dodatkowo bierze udział w ćwierćfinale fazy play-off. Zdecydowanie udowadnia wszystkim fanom czarnego sportu, że zasłużył na swój awans i znajduje się na właściwym poziomie rozgrywkowym. Kto wie, może w przyszłym sezonie Trans MF Landshut Devils będzie ponownie walczyć o jeszcze wyższe cele.

Najwyżej punktujący zawodnik Trans MF Landshut Devils, Kai Huckenbeck, znalazł się wśród pięciu najlepszych zawodników eWinner 1. Ligi. Niemiecki żużlowiec uplasował się na czwartej pozycji w klasyfikacji, ze średnią biego-punktową wynoszącą 2,288. Huckenbeck prawie połowę, bo aż 37, z odjechanych przez siebie w trakcie sezonu 80 biegów, kończył na pierwszej pozycji.

galeria 3.1

Swoistym zaskoczeniem w drużynie Landshut był bez wątpienia Kim Nilsson. Zawodnik w trakcie trwania całego sezonu wziął udział jedynie w siedmiu meczach, co jest dość zaskakujące biorąc pod uwagę fakt, że wywalczył on sobie udział w przyszłorocznym cyklu Speedway Grand Prix. Nie wiadomo też jak potoczyłyby się losy drużyny Trans MF Landshut Devils gdyby, przez kontuzję po meczu w Szwecji, żużlowiec ten nie został wyłączony z udziału w ostatnim meczu przeciwko Cellfast Wilkom Krosno.

Na koniec spójrzmy trochę na statystyki tegorocznego beniaminka eWinner 1 ligi Trans MF Landshut Devils.

Zawodnicy sklasyfikowani

Poz.ZawodnikMB1234DUWTŚr/biegŚr/mecz
1.Kai Huckenbeck168037279410112,28811,60
2.Dimitri Berge16842423211130201,7628,69
3.Norick Bloedorn16761522201700021,6456,81
4.Mads Hansen16721328161300201,6257,40
5.Kim Nilsson733797611021,5766,57
6.Erik Riss1355612181401401,3274,62
7.Erik Bachhuber144056111800001,1002,71

Zawodnicy niesklasyfikowani

Poz.ZawodnikMB1234DUWTŚr/biegŚr/mecz
1.Martin Smolinski13110010002,0005,00
2.Michael Haertel27012200110,7142,00
3.Valentin Grobauer5170311300000,5291,40
4.Tobias Busch310003520000,3001,00
5.Mario Niedermeier68000421100,0000,00

Wyniki w sezonie 2022:

  1. Abramczyk Polonia Bydgoszcz 47:43 (D)
  2. ROW Rybnik 37:53 (W)
  3. Stelmet Falubaz Zielona Góra 42:48 (D)
  4. Aforti Start Gniezno 38:52 (W)
  5. Zdunek Wybrzeże Gdańsk 47:43 (D)
  6. H. Skrzydlewska Orzeł Łódź 50:39 (D)
  7. Cellfast Wilki Krosno 43:47 (W)
  8. Cellfast Wilki Krosno 49:41 (D)
  9. H. Skrzydlewska Orzeł Łódź 46:44) (W)
  10. Zdunek Wybrzeże Gdańsk 42:48 (W)
  11. Aforti Start Gniezno 55:35 (D)
  12. Stelmet Falubaz Zielona Góra 34:56 (W)
  13. ROW Rybnik 52:38 (D)
  14. Abramczyk Polonia Bydgoszcz 42:48 (W)

Ćwierćfinał Play-off
Cellfast Wilki Krosno 40:50 (D), 32:58 (W)

Bilans w sezonie 2022:
14 meczów, 17 punktów, 3 bonusy, 7 zwycięstw, 0 remisów, 7 porażek (+2 porażki w play-off), bilans małych punktów -11

Foto: Patrycja Sobiech

Zostaw komentarz

×