Żużel - Best Speedway Tv - Grand Prix na żużlu, żużel na żywo!

Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Tomasz Gollob o żużlu, crossie i Dakarze

Tomasz Gollob

Tomasz Gollob o żużlu, crossie i Dakarze

Przed rozpoczęciem sezonu 2022 za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych żużlowiec oznajmił, że odwiedził to miejsce ponownie, pierwszy raz od czasu wypadku. Wizyta związana była z nagrywaniem materiału na potrzeby produkcji realizowanej przez Canal+.

Od długiego czasu żużlowy świat oczekiwał filmu dokumentalnego przedstawiającego karierę wielokrotnego mistrza świata i ikony polskiego speedwaya- Tomasza Golloba. Lata jego świetności owocowały w wiele sukcesów zaczynając na zdobywaniu drużynowo mistrzostw Polski a kończąc na indywidualnych sukcesach. Jego barwną i udana karierę zakończył nieszczęśliwy wypadek na torze crossowym w Chełmnie.

Podczas specjalnej przedsezonowej konferencji Canal+ oficjalnie potwierdzono pracę nad tworzeniem filmu o życiu Tomasza Golloba. Premiera dokumentu pt. „Czas” zaplanowana jest na 5. rocznicę wypadku do którego doszło przed sezonem 2017 na torze motocrossowym tuż przed rozpoczęciem Mistrzostw Strefy Polski Północnej w motocrossie. Film ma przedstawiać również progres jaki zawodnikowi udało mu się wypracować przez 5 lat walki o powrót do względnej samodzielności.

„Moja historia rozpoczęła się w latach 70/80-tych, wyścigi, rajdy, enduro rajdy szybkie i motocross to ta dyscyplina jest mi znana, jeśli ktoś myślał, że jest to przypadek to się mylił i pokaże jak to się stało i pokaże każde momenty z mojej kariery i te dobre i te złe.”

„Cieszę się że współpracuje z telewizją Canal+, z ludźmi którzy są 100% zaangażowani w nasze sporty i życie sportowe, dlatego decyzja była taka a nie inna. Oczywiście było wiele propozycji z konkurencyjnych telewizji> Film pokaże całość mojego sportowego życia od samych początków do wypadku. Dziękuję za zaangażowanie i wsparcie Marcina[Majewskiego- dop.red].”

Tomasz Gollob dziękował również za wsparcie na przestrzeni tych lat opowiedział również o tym, że jego celem jest o to by mógł o własnych siłach na nogach:

„Jestem człowiekiem który się nie poddaje, żebym stanął razem obok Krzysia[Cegielskiego- dop.red.] i żebyśmy się mogli uśmiechać i komentować inne żużlowe spotkania.”

Zawodnik nie czuje urazy do dyscypliny jaką jest cross, czuje jednak smutek, że nie będzie mógł już w niej wystartować. Tomasz Gollob zapowiedział również możliwość wystartowania w Rajdzie Dakar.

Premiera filmu „Czas” o życiu i karierze sportowej Tomasza Golloba 23 kwietnia 2022 roku, w Canal+ Online oraz w Canal+ Sport 5 (dawniej nSport+).

fot. Paweł Wilczyński

275205043 528897612003544 8688855717979455475 n
Magazyn 1 ligi Żużlowej, środa 19:00
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
Reklamy
×
Reklamy
×