Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga/Składy

Zapowiedź meczu 1. Ligi Żużlowej. Zdunek Wybrzeże Gdańsk – Enea Falubaz Zielona Góra

Wybrzeże

Autor: Edyta Wojdeł

Zapowiedź meczu Zdunek Wybrzeże Gdańsk – Enea Falubaz Zielona Góra

Przed nami trzecia już runda sezonu żużlowego 2023. Już w tę niedzielę 23.04 o godz. 14:00 odbędzie się kolejne spotkanie fazy zasadniczej w 1. Lidze Żużlowej. Zdunek Wybrzeże Gdańsk podejmie na domowym torze Enea Falubaz Zieloną Górę.

Poznaliśmy rywali Kacpra Woryny w walce o SEC

Niedzielny mecz będzie jednym z aż trzech, zaplanowanych na ten dzień spotkań na średnim szczeblu polskich rozgrywek żużlowych. Równolegle o tej samej porze zostanie rozegrany mecz w Bydgoszczy, a o godzinie 16:00 zawodnicy 1. Ligi Żużlowej pojadą w niemieckim Landshut.

Gospodarze sezon 2023 rozpoczęli pięciopunktową wygraną na własnym owalu, w meczu ze spadkowiczem z PGE Ekstraligi – Arget Malesą Ostrowem Wielkopolskim. W tę niedzielę natomiast nadbałtycka drużyna podejmie u siebie zawodników, którzy swój pierwszy mecz w 1. Lidze Żużlowej odjechali dopiero w miniony czwartek – Enea Falubaz Zieloną Górę.

Dla Zdunek Wybrzeża Gdańsk sezon 2023 rozpoczął się bez wątpienia satysfakcjonująco. Chociaż spotkanie to obfitowało w wiele różnorodnych emocji. Nie brakowało w nim nieprzyjemnych wypadków, a nawet przyznana została czerwona kartka. Liczymy jednak na to, że tym razem będziemy mogli po prostu obserwować więcej efektownego ścigania.

Goście z Zielonej Góry, jak do tej pory odwoływane i przekładane mieli wszystkie planowane spotkania. Niezależnie czy miały odbywać się one na wyjeździe, czy też na ich domowym torze. Dopiero w czwartek udało się zielonogórskim Myszom, po raz pierwszy zaprezentować w meczu 1. Ligi Żużlowej rozegranym w Rybniku. Spotkanie to niestety obfitowało w wiele wypadków, a finalnie zakończyło się, aż czternastopunktową wygraną Enea Falubzau Zielonej Góry. Co stanowi jednocześnie najwyższą przewagę punktową pierwszej kolejki.

Czy zielonogórskie Myszy złapią nadbałtycką falę? Czy też może zostaną przez nią pochłonięte? Tego dowiemy się już w niedzielę. Patrząc jednak na wejście w sezon obydwu zespołów, możemy spodziewać się sporych emocji. Mimo wszystko żywimy jednak nadzieję na efektowne, lecz mniej inwazyjne ściganie.

Fanów czarnego sportu zapraszamy na stadion przy ul. Zawodników 1 w Gdańsku oraz na antenę Canal+ Sport 5 . Początek transmisji o godzinie 13:40 – studio, początek spotkania godzina 14:00. Sędzią zawodów będzie Rafał Kobak, a komisarzem toru Łukasz Izak, komisarzem technicznym Adam Giernalczyk, a przewodniczącym Jury Marek Wojaczek.

Awizowane składy:

GKŻ Wybrzeże Gdańsk:
9. Norbert Kościuch
10. Nicolai Klindt
11. Mads Hansen (U24)
12. Daniel Kaczmarek
13. Michael Jepsen Jensen
14. Seweryn Orgacki
15. Miłosz Wysocki

Enea Falubaz Zielona Góra:
1. Przemysław Pawlicki
2. Viktor Trofymov (U24)
3. Rasmus Jensen
4. Rohan Tungate
5. Krzysztof Buczkowski
6 Michał Curzytek
7. Dawid Rempała

MAGAZYN BEST SPEEDWAY TV ONLINE!

fot. Wybrzeże Gdańsk – Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×