Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Tomasz Bajerski kontra Golaj czyli nierówna walka z pogodą i czasem. Sparingi ze Startem Gniezno odwołane! [AKTUALIZACJA]

Tomasz Bajerski

Autor: Dawid Procajło

Tomasz Bajerski kontra Golaj czyli nierówna walka z pogodą i czasem. Sparingi ze Startem Gniezno odwołane! [AKTUALIZACJA]

„Wiosna, wiosna, wiosna ach to Ty…”, chciałoby się optymistycznie zaśpiewać w tonacji piosenki Marka Grechuty, spoglądając jednak na kalendarz i zbliżający się nieubłaganie czas do rozpoczęcia sezonu 2023, słowa te mają wyłącznie sarkastyczny wydźwięk. Niestety aura w większości części naszego kraju skutecznie torpeduje plany przygotowań klubów, które zamierzały się wystarczająco dobrze przygotować do nadchodzących wielkimi krokami ligowych rozgrywek.
galeria 1 5


Nie inaczej jest w Poznaniu, gdzie menedżer Tomasz Bajerski razem z toromistrzem starają się od ponad tygodnia pełnymi siłami by należycie przygotować tor na Golęcinie przed pierwszymi treningami drużyny ebebe PSŻ Poznań. Niestety nawieziona na początku roku nowa nawierzchnia przyjęła w siebie bardzo dużo wody z dość licznych jak na ten rejon kraju opadów podczas ostatniej zimy przez co powstał „efekt gąbki” a oprócz tego należy dodać, że na torze było instalowane odwodnienie liniowe co też w tej sytuacji nie pomagało. Planowany na zeszły tydzień pierwszy trening nie doszedł do skutku a czas do pierwszych zaplanowanych na ten weekend sparingów leci nieubłaganie.

Tomasz Bajerski widzi jednak efekty przeprowadzonych prac i z optymizmem spogląda również na nadchodzącą aurę. – Jeśli tylko nie będzie padało, to możliwe, że uda nam się wyjechać na własny tor już w najbliższy czwartek. Przez ostatni tydzień robiliśmy wiele, by nawierzchnia przeschła, ale stan toru nie jest jeszcze idealny. O przygotowanie zawodników nie trzeba się martwić, bo jeżdżą na innych torach w całej Europie i są już porządnie rozjeżdżeni po zimie – stwierdza menedżer ebebe PSŻ Poznań.

Mecz o Puchar Fundacji PZM w Poznaniu. Znamy szczegóły!


Nie szczędząc środków do uzyskania zadowalającego rezultatu Tomasz Bajerski ściągnął do pomocy swojego tatę z którym przez ostatni tydzień pracował na golęcińskim owalu. Nic więc dziwnego, że mobilizacja jest naprawdę spora bo już na najbliższy weekend zaplanowane są pierwsze przedsezonowe sparingi drużyny ebebe PSŻ Poznań. – Przez cały tydzień bronowaliśmy tor, by jak najszybciej się osuszył. Jeździliśmy na trzy ciągniki, więc pomoc mojego taty bardzo się przydała. Pokonaliśmy mnóstwo kilometrów, a dzięki temu stan toru znacznie się poprawił. Dla taty nie było to zresztą nic nowego, bo jeszcze w czasach mojej kariery żużlowej jeździł ciągnikiem po starym torze Apatora – podsumował rodzinne dokonania na torze menedżer poznańskiego zespołu.

galeria 2 3


Ostatnim przedsezonowym sprawdzianem przed jakim stanie Tomasz Bajerski i jego zespół, będzie świeżo ogłoszony przez organizatora Mecz o Puchar Fundacji PZM w którym gospodarz zawodów drużyna ebebe PSŻ Poznań zmierzy się z ekipą Gwiazd 1.i 2. Ligi Żużlowej pod dowództwem Rafała Dobruckiego. Wydarzenie to zaplanowane jest na 02.04 o godz. 14 i na dzień dzisiejszy wydaje się nie być zagrożonym.

[AKTUALIZACJA]

Zarówno drużyna ebebe PSŻ Poznań jak i GTM Start Gniezno, poinformowały o odwołaniu wzajemnych weekendowych sparingów, które według planowanych założeń miały się odbyć w sobotę w Gnieźnie oraz w niedzielę w Poznaniu. Oba tory wciąż wymagają sporo pracy by zawodnicy obu drużyn mogli w końcu wyjechać na swój pierwszy trening na domowych torach, więc kluby mając na uwadze ich zdrowie i bezpieczeństwo podjęły w tym wypadku jedyną rozsądną decyzję. Tomasz Bajerski mimo optymizmu w swoich przedwczorajszych wypowiedziach woli jednak nie narażać zawodników na niepotrzebne zagrożenie więc i zapewne on w pełni zgodzi się z podjętymi przez oba kluby decyzjami. Jeśli pogoda dopisze to oba zespoły w weekend odjadą swoje pierwsze jednostki treningowe.


Foto: Sandra Rejzner

BEST SPEEDWAY TV NA YouTube – CIEKAWOSTKI, NEWSY I WIELE WIĘCEJ


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *