Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Żużel. Tobiasz Musielak wystąpi w jutrzejszym meczu Ostrovi? Zawodnik zabrał głos

Żużel. Tobiasz Musielak wystąpi w jutrzejszym meczu Ostrovi? Zawodnik zabrał głos
Fot. Anna Kłopocka

Autor: Krzysztof Grzęda

Żużel. Tobiasz Musielak wystąpi w jutrzejszym meczu Ostrovi? Zawodnik zabrał głos

W niedzielę Arged Malesa Ostrów Wielkopolski uda się na wyjazdowe spotkanie do Krosna, gdzie będzie podejmować tamtejsze Cellfast Wilki. Pod znakiem zapytania stoi w tym spotkaniu występ Tobiasza Musielaka, który na łamach Kuriera Ostrowskiego opowiedział o swoich przygotowaniach do tego meczu.

2 maja w meczu brytyjskiej Premiership upadek zanotował Tobiasz Musielak, a jego skutkiem było złamanie obojczyka. Przez to ostrowski zespół musiał sobie radzić bez jednego ze swoich liderów, ale mogli za niego stosować zastępstwo zawodnika. Ten manewr nie wychodził jednak im na duży plus, bo do skutecznej ZZ-tki potrzeba czterech równo jadących zawodników. W czwartek Musielak miał odbyć trening, ale na przeszkodzie stanęła pogoda.

Byłem w czwartek Ostrowie, ale jednak po tych opadach, które miały miejsce w środę i pewnie w nocy nie udało się przygotować toru, na treningu byli również bracia Szostakowie oraz Gleb Czugunow, ale oni również musieli wrócić do domów. W piątek rano jestem pod telefonem z trenerem Staszewskim, jeśli pogoda pozwoli, to w okolicach południa wyjadę na tor, a jeśli nie, to będziemy się martwić później. Czuje się dobrze, nawet bardzo dobrze. Trudno mi powiedzieć czy do Krosna pojadę bez treningu. Będę dyskutował z trenerem czy jest sens jechać. – mówił dla Kuriera Ostrowskiego.

Udział Musielaka w niedzielnym meczu będzie bardzo dużym wzmocnieniem dla Ostrovii. Nie tylko jest on liderem zespołu Mariusza Staszewskiego, ale zna krośnieński tor bardzo dobrze, ponieważ startował tam w latach 2021 i 2022, co na pewno da mu bardzo dużą wiedzę na temat krośnieńskiego owalu. Trzeba pamiętać, że jazda po kontuzji bez żadnego treningu jest bardzo ryzykowna, dlatego decyzji odnośnie jego startu w meczu powinna pojawić się na niedługo przed nim.

żużel
Fot. Sonia Kaps
Tobiasz Musielak
Fot. Michał Szymd

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×