Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Timo Lahti zostaje w Wybrzeżu. Fin podpisał nowy kontrakt

Timo Lahti

Autor: Sebastian Krauz

Timo Lahti zostaje w Wybrzeżu. Fin podpisał nowy kontrakt

Timo Lahti ustalił warunki nowego kontraktu na sezon 2023 i pozostanie w Zdunek Wybrzeżu Gdańsk. Fin, który dołączył do Wybrzeża w ramach wypożyczenia z Orła Łódź, z miejsca stał się czołową postacią drużyny. 30-latek legitymuje się obecnie średnią biegową 2,063, co czyni go dziesiątym najskuteczniejszym zawodnikiem eWinner 1. Ligi Żużlowej.

Timo Lahti w Zdunek Wybrzeżu Gdańsk pojawił się po 3. kolejce. Angaż Fina miał na celu zastąpienie Viktora Kulakova, który podobnie jak pozostali Rosjanie, nie został uprawniony do startów w Polsce. Ten ruch okazał się strzałem w przysłowiową dziesiątkę. 30-latek urodzony w Kouvoli szybko podbił serca kibiców i pomógł zespołowi awans do fazy play-off eWinner 1. Ligi Żużlowej.

Do tej pory Lahti wystartował w 11. meczach, w których zdobył 127 pkt. i 5 bonusów. Średnia biegowa 2,063 to obecnie 10. wynik w całych rozgrywkach. Jednocześnie Lahti „wykręcił” średnią meczową 11,55. Wyższą ma jedynie Kai Huckenbeck z Trans MF Landshut Devils.

– Cieszę się, że zostaję w Gdańsku, w Wybrzeżu poczułem się znakomicie od samego początku. Sezon 2023 to jednak przyszłość, teraz skupiamy się wyłącznie na dwumeczu z Abramczyk Polonią Bydgoszcz. Bardzo liczę na wsparcie kibiców, w niedzielę chcę zobaczyć pełny stadion! – mówi zawodnik.

fot. Łukasz Wilk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *