Żużel - Best Speedway Tv: Najnowsze Aktualności i Wiadomości

Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Osłabiony Gdańsk nie dał rady liderowi 1. Ligi. Wyrównane spotkanie z Polonią Bydgoszcz. Podsumowanie meczu Zdunek Wybrzeże Gdańsk – Abramczyk Polonia Bydgoszcz

Osłabiony Gdańsk

Autor: Adrianna Simiela

Osłabiony Gdańsk nie dał rady liderowi 1. Ligi. Wyrównane spotkanie z Polonią Bydgoszcz. Podsumowanie meczu Zdunek Wybrzeże Gdańsk – Abramczyk Polonia Bydgoszcz

W niedzielę 17 lipca od godziny 14 na Stadionie im. Zbigniewa Podleckiego w ramach 13. kolejki eWinner 1. Ligi odbyło się spotkanie rewanżowe pomiędzy Zdunkiem Wybrzeżem Gdańsk a Abramczyk Polonią Bydgoszcz. Pierwsze starcie tych dwóch zespołów wygrała Bydgoszcz, pokonując Gdańsk 52:38. Taki wynik dał gościom pewność, że bonus mają w kieszeni.

Team przyjezdnych jest liderem 1. Ligi a Gdańsk znajduje się na dole tabeli, więc wyłonienie faworyta nie było trudnym zadaniem. To też potwierdziło się w spotkaniu, ponieważ po dość wyrównanej walce zwycięzcą zostali bydgoszczanie, kończąc mecz wynikiem 49:41 dla gości, a w dwumeczu 101:7

Pomimo braku kontuzjowanego Jakuba Jamróga gdańszczanie bardzo mocno starali się, by spotkanie było na wyrównanym poziomie. I taka właśnie sytuacja miała miejsce już w pierwszej serii startów, niestety nie obyło się w niej beż przykrych incydentów. W biegu czwartym, doszło do upadku dwóch zawodników. Najpierw na torze wylądował Karol Żupiński, po czym sędzia przerwał gonitwę. Niestety pozostali uczestnicy nie zauważyli ani czerwonych świateł, ani flag wystawionych przez wirażowych i kontynujowali ściganie. Na drugim wirażu zaatakował Adrian Gała i na jego nieszczęście bardzo groźnie upadł na tor.

O ile o swoich siłach wstał młodzieżowiec gospodarzy, to Gała potrzebował pomocy sztabu medycznego. Arbiter zdecydował o powtórce w czteroosobowym składzie, jednak do mety dojechało tylko trzech. Wyścigu nie dokończył właśnie Adrian. Zawodnik podczas gonitwy zjechał na murawę i położył się na plecach. Po tym zdarzeniu już więcej razy nie pojawił się na torze. W jego miejsce gdańszczanie stosowali rezerwę zwykłą. Mimo, że gospodarze mecz jechali dwukrotnie osłabieni kolejne serie startów również remisowali, aż do biegu 8.

Gonitwa numer 9 okazała się przełomową na korzyść gości. Wygrana 5:1, a następnie dwa razy po 4:2 dała im ośmiopunktową przewagę. Wybrzeże starając się odrobić straty w 12 wyścigu dowieźli do mety również wynik 4:2 i przewaga Bydgoszczy zmiejszyła się do 6 oczek. Polonia nie czekając na nic ostatni bieg przed nominowanymi wygrali podwójne zapewniając sobie zwycięstwo w meczu.

Końcowe dwa starty nie były po myśli gości, ponieważ w 14 wyścigu mimo pewniej wygranej Przyjemskiego zakończyło się remisem, a w 15 przegrali 2:4. Ostatecznie zwycięzcą i tak zostali bydgoszczanie zdobywając pełną pulę trzech punktów.

Lokomotywą w poważnie osłabionej, miejscowej drużynie okazał się Rasmus Jensen, który startując sześć razy zapisał przy swoim nazwisku 14 oczek. Taką samą ilość punktów uzbierał Timo Lahti, jednak Fin na torze prezentował się aż 7 razy. Najlepszym zawodnikiem w zespole Jacka Woźniaka był bezapelacyjnie Wiktor Przyjemski. Junior swoją postawą i walką na torze dawał kibicom ogromne powody do radości, zdobywając 12 punktów i aż trzy bonusy. Drugi żużlowiec, który zasługuje tutaj na pochwałę to Kenneth Bjerre. Duńczyk skończył zawody z dorobkiem 11 oczek i bonusa. Polonia dzięki wygranej 3 punktów w tym spotkaniu została zwycięzcą rundy zasadniczej.

Punktacja:

Zdunek Wybrzeże Gdańsk – 41 pkt.
9.
 Wiktor Trofimow jr – 7+1 (t,1*,3,1,0,2)
10. Adrian Gała – 0 (d,-,-,-,-)
11. Timo Lahti – 14+1 (3,2*,2,2,3,1,1)
12. Jakub Jamróg – 0 ()
13. Rasmus Jensen – 14 (3,3,3,2,0,3)
14. Karol Żupiński – 2 (0,1,1,0)
15. Kamil Marciniec – 2+1 (0,0,1,1*)
16. Piotr Gryszpiński – 2+1 (2*,0,0,t)

Abramczyk Polonia Bydgoszcz – 49 pkt.
1.
 Kenneth Bjerre – 11+1 (2,2,2*,3,2)
2. Daniel Jeleniewski – 7+1 (1,1*,3,2,0)
3. Matej Zagar – 9+1 (1*,3,2,3,0)
4. Oleg Michaiłow – 5+1 (3,0,1*,1)
5. Adrian Miedziński – 2 (0,1,1,-,-)
6. Wiktor Przyjemski – 12+3 (2*,2*,3,2*,3)
7. Przemysław Konieczny – 3 (3,0,0)
8. Bartosz Głogowski – NS

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×