Żużel - Best Speedway Tv : Wiadomości Żużlowe

Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa

Texom Stal Rzeszów zwycięska w Derbach Południa [RELACJA]

Unii

Autor: Jakub Bielak

Texom Stal Rzeszów zwycięska w Derbach Południa [RELACJA]

Nie było niespodzianki. Texom Stal Rzeszów pewnie pokonała na wyjeździe Grupa Azoty Unię Tarnów w Derbach Południa. Po stronie gospodarzy było sporo dziur w zespole, a drugoligowy dream team z Rzeszowa bezwzględnie to wykorzystał. W ekipie Unii najlepiej punktował Matic Ivacic, który szalał na tarnowskim owalu, natomiast gości do zwycięstwa poprowadzili Kevin Woelbert oraz Marcin Nowak.

Awizowane składy na hit kolejki w Toruniu

Pierwsza seria startów była zabójcza dla Tarnowian. Jedynie Rene Bach oraz Matic Ivacic byli w stanie postawić się przyjezdnym. Duńczyk wygrał z mocną parą Texom Stali, Jacobem Thorsselem oraz Peterem Kildemandem. Matic Ivacic przedarł się z kolei w wyścigu otwierającym czwartkowe ściganie z trzeciej na drugą pozycję, wyprzedzając Rafała Karczmarza. W czwartym biegu mieliśmy dwa wypadki. W pierwszym Ernest Koza niegroźnie upadł po kontakcie z Mateuszem Majcherem i został wykluczony z powtórki. W drugim podejściu o wiele poważniej wyglądał wypadek Williama Drejera z Mateuszem Majcherem. Obu zawodnikom nic się jednak nie stało i wyjechali do powtórki. W niej lepzy był Duńczyk z Unii Tarnów. Pierwsza seria zakończyła się jednak wysokim prowadzeniem przyjezdnych – 8:16.

Kierownictwo tarnowskiej drużyny nie czekało z rezerwami taktycznymi. Już w piątym biegu w miejsce Piotra Pióro pojawił się Rene Bach. Duńczyk nie dał jednak rady wyprzedzić Kevina Woelberta. Ku uciesze miejscowych “trójkę” zdobył jednak Matic Ivacic. Jedna jaskółka jednak wiosny nie czyni. W następnym wyścigu Rene Bach dał się przywieźć na 1:5 parze Marcin Nowak – Peter Kildemand. W siódmej gonitwie z kolei przed kolejną przegraną w stosunku 1:5 na ostatnich metrach tarnowską drużynę uchronił Kenneth Hansen. Wynik mówił jednak sam za siebie – 15:27. Ponadto okazało się, że po swoim upadku William Drejer nie jest zdolny do dalszej jazdy. Duńczyk po spotkaniu udał się na prześwietlenie barku.

Trzecią serię startów Texom Stal Rzeszów zaczęła od dwóch kolejnych wygranych biegowych. Punkty po raz pierwszy stracił Marcin Nowak, jednak jego nieco słabszą dyspozycję zatuszował Peter Kildemand, który z kolei dopisał do swojego nazwiska pierwszą “3”. W dziesiątym wyścigu dnia po raz kolejny serca tarnowskich kibiców podbił Matic Ivacic, który bez dwóch zdań był najbardziej walecznym z gospodarzy czwartkowego popołudnia. Słoweniec wykorzystał błąd Jacoba Thorssela i zdobył kolejne indywidualne zwycięstwo. Texom Stal Rzeszów powiększyła jednak przewagę w stosunku do stanu po drugiej serii o kolejne dwa “oczka”.

Otwarcie czwartej serii startów to kolejny potężny cios drużyny Texom Stali Rzeszów. Marcin Nowak i Kevin Woelbert pokonali 5:1 Kennetha Hansena oraz Piotra Pióro. Tym samym Rzeszowianie już na cztery wyścigi przed zakończeniem spotkania zapewnili sobie zwycięstwo w całym meczu. Dwunasty bieg to popis Maticia Ivacicia. To Słoweniec był jedynym punktem tarnowskiego zespołu, który wywoływał radość u miejscowych kibiców. Ivacic fatalnie wyjechał ze startu, ale potem kapitalnie objechał zarówno Andersa Rowe’a oraz Petera Kildemanda. Bieg później Słoweniec pojechał z rezerwy taktycznej i dał kolejne małe powody do radości miejscowym, wygrywając podwójnie do spółki z Rene Bachem. Texom Stal Rzeszów przed biegami nominowanymi miała jednak już 46 punktów na koncie.

Reklamy

Czternasty wyścig to jednak kolejne zwycięstwo drużyny Texom Stal Rzeszów, tym razem w stosunku 2:4. Parę Thorssel – Kildemand przedzielił Ernest Koza. W ostatniej odsłonie dnia drużyny podzieliły się punktami. Tym samym mecz zakończył się wynikiem 37:53.

Punktacja:

Unia Tarnów – 37 punktów
9. Kenneth Hansen 5 (0,2,2,1,0)
10. Ernest Koza 2 (w,0,0,-,2)
11. Matic Ivacic 17 (2,3,3,3,3,3)
12. Piotr Pióro 1 (0,-,1,0)
13. Rene Bach 9+1 (3,1,1,2,2*,0)
14. Mateusz Gzyl 0 (0,-,0,0)
15. William Drejer 3 (1,2,-,-) 16. Daniel Klima

Texom Stal Rzeszów – 53 punkty
1. Marcin Nowak 12 (3,3,1,3,2)
2. Peter Kildemand 9+2 (1*,2*,3,2,1)
3. Rafał Karczmarz 2 (1,0,1,0)
4. Kevin Woelbert 11+2 (3,2,3,2*,1*)
5. Jacob Thorssell 11 (2,3,2,1,3)
6. Mateusz Majcher 4 (3,1,w)
7. Anders Rowe 4+1 (2*,1,1) 8. Mateusz Tudzież

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×