Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa

Texom Stal Rzeszów zaprasza kibiców na prezentację drużyny. Dream team nad Wisłokiem?

żużel imp
Fot. Paweł Wilczyński

Autor: Sebastian Krauz

Texom Stal Rzeszów zaprasza kibiców na prezentację drużyny. Dream team nad Wisłokiem?

Texom Stal Rzeszów ma ogromne aspirację przed sezonem 2023. „Żurawie” w minionym roku zaprezentowały się zdecydowanie poniżej oczekiwań i sezon zakończyły dopiero na piątym miejscu w ligowej tabeli. Przyszły sezon ma być zupełnie inny i Stal ma walczyć o awans. W tym mają jej pomóc mocne transfery.

Dawid Lampart, Hubert Łęgowik, Paweł Miesiąc, Eduard Krcmar czy Kevin Woelbert to zawodnicy znani większości kibiców żużla w Polsce. Każdy z nich był swego czasu wielkim talentem i każdy z nich osiągał większe czy mniejsze sukcesu. Wszyscy oni w sezonie 2022 bronili barw Stali Rzeszów i mieli dać „Żurawiom” awans przynajmniej do play-offów, chociaż aspiracje Stali były znacznie większe. Pod względem finansowym i sponsorskim, drużyna ta zdecydowanie przewyższała pozostałe kluby w 2 Lidze Żużlowej, dysponując wielomilionowym budżetem.

Ostatecznie okazało się, że Stal skończyła sezon na piątym miejscu w tabeli, a jedynym zawodnikiem który przez cały sezon trzymał w miarę równy sezon był Kevin Woelbert. Słaby sezon 2022 spowodował, że w Stali miało dojść do prawdziwej rewolucji transferowej, a klub ma posiadać bardzo szeroką kadrę na przyszły rok.

Start Gniezno rozliczył się z zawodnikami. Skład drużyny poznamy do 14 listopada

Prezentacja klubu z Rzeszowa ma odbyć się 4 listopada w Centrum Kulturalno – Handlowym Millenium Hall, o czym klub poinformował za pośrednictwem swojej strony. Klub zaprasza też wszystkich kibiców, do udziału w tym wydarzeniu. Klub poinformował też, że skład na sezon 2023 jest już zamknięty. Początek wydarzenia zaplanowano na godzinę 18:30, tuż obok restauracji PizzaHut na Poziomie 0.

– Na to niesamowite wydarzenie zapraszamy wszystkich sympatyków czarnego sportu, na których czekać będzie moc atrakcji, a głównymi będą oczywiście zawodnicy zakontraktowani na sezon 2023, którzy w komplecie przedstawią się rzeszowskim Kibicom – czytamy w zaproszeniu wystosowanym przez Texom Stal Rzeszów.

Kto zostaje?

Jeszcze przed zakończeniem sezonu 2022, nowy kontrakt z klubem zdecydował się podpisać Kevin Woelbert. Niemiec jest od lat jedną z gwiazd 2 Ligi Żużlowej, a i miniony sezon był dla niego dość udany. W klubie zostaje także Mateusz Majcher, który w minionym sezonie musiał mierzyć się z wieloma kontuzjami, jednak nad Wisłokiem wciąż wierzą, że jego talent eksploduje. To w zasadzie wszystko, czego możemy być pewni. W klubie prawdopodobnie zostaną także Dawid Lampart i Eduard Krcmar, którzy początkowo mieli opuścić klub.

Mateusz Tonder opuszcza Falubaz Zielona Góra po siedmiu latach

Niepewna jest przyszłość Timiego Salonena, który miał wrócić do Stali Gorzów, gdzie miał startować z pozycji U24. W ostatnich tygodniach, sporo mówi się jednak na temat tego, że miałby on w Rzeszowie spędzić jeszcze jeden sezon. Z klubem żegnają się natomiast Hubert Łęgowik i Paweł Miesiąc. Ten pierwszy ma wrócić do Gniezna i być twarzą nowego projektu, natomiast Paweł Miesiąc ma trafić do Orła Łódź.

Kto przyjdzie?

Mimo że początkowo wydawało się, że Texom Stal Rzeszów nie przejdzie rewolucji kadrowej, to finalnie włodarze klubu zdecydować się mieli na kilka transferów. Do prawdopodobnych, nowych zawodników, którzy mieliby reprezentować Texom Stal Rzeszów w kolejnym sezonie należą: Marcin Nowak (obecnie H. Skrzydlewska Orzeł Łódź), Jacob Thorssell (obecnie OK Bedmet Kolejarz Opole), Peter Kildemand (obecnie GTM Start Gniezno), Anders Rowe (obecnie Moje Bermudy Stal Gorzów Wielkopolski), Jonas Jeppesen (obecnie zielonaenergia.com Włókniarz Częstochowa), Philip Hellström Bängs (obecnie Aforti Start Gniezno) oraz Anże Grmek.

Fot. Paweł Wilczyński

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Texom Stal Rzeszów zaprasza kibiców na prezentację drużyny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *