Żużel - Best Speedway Tv

Mateusz Tonder opuszcza Falubaz Zielona Góra po siedmiu latach | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Mateusz Tonder opuszcza Falubaz Zielona Góra po siedmiu latach

Mateusz Tonder

Mateusz Tonder opuszcza Falubaz Zielona Góra po siedmiu latach

Mateusz Tonder poinformował, że opuszcza Falubaz Zielona Góra i w przyszłym sezonie będzie startował w barwach innej drużyny. Zawodnik o swojej decyzji poinformował za pośrednictwem swoich social mediów.

Mateusz Tonder z ekipą z Zielonej Góry związany jest od 2016 roku. Od tamtego czasu regularnie startował w kevlarze z „Myszką Miki”. W ubiegłym roku Tonder wystąpił w 17 meczach i pojawił się w 33 razy na torze. Wygrał 8 biegów, 7 razy przyjeżdżał na drugiej pozycji, a 10 razy na trzecim. W 8 biegach nie przywiózł punktów. Uzyskał średnią bieguponktową na poziomie 1,606. W barwach Falubazu zdobył on brązowy medal Drużynowych Mistrzostw Polski w 2016 roku, a także wygrał V Memoriał Rycerzy Speedwaya.

Wilki Krosno rozliczyły się z zawodnikami za sezon 2022

– Drodzy Kibice, bardzo chciałbym Wam podziękować za doping i wsparcie jakie okazywaliście mi przez wszystkie lata, które spędziłem w ZKŻ Stelmet Falubaz. Jesteście wielcy! Nigdy nie zapomnę ogromnych emocji, jakie towarzyszyły mi, gdy zdobywałem punkty dla Falubazu. Pragnę również podziękować wszystkim moim sponsorom, którzy byli ze mną zawsze i w każdej sytuacji. Moje serce zawsze będzie związane z Zieloną Górą, bo tu się urodziłem, wychowałem i to tu zacząłem swoją przygodę z żużlem. Jednak dziś nadszedł czas pożegnania. Wierzę, że w niedalekiej przyszłości ponownie dane mi będzie ścigać się z Mychą na plastronie – napisał Mateusz Tonder na swoim Facebooku.

Fot. Mateusz Tonder / Facebook

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Mateusz Tonder opuszcza Falubaz Zielona Góra po siedmiu latach

Zostaw komentarz

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×