Żużel - Ekscytujące Aktualności

Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa/Metalkas 2. Ekstraliga

Start Gniezno rozliczył się z zawodnikami. Skład drużyny poznamy do 14 listopada

Start Gniezno

Autor: Sebastian Krauz

Oceń Wpis

Start Gniezno rozliczył się z zawodnikami. Skład drużyny poznamy do 14 listopada

Start Gniezno poinformował, że podobnie jak Wilki Krosno, rozliczył się już z wszystkimi zawodnikami, którzy w sezonie 2022 startowali w barwach czerwono-czarnych. Władze klubu poinformowały także, kiedy kibice poznają ostateczny skład na przyszły sezon.

Start Gniezno w sezonie 2022 spadł z eWinner 1 Ligi i w przyszłym sezonie będzie występował na najniższym stopniu rozgrywkowym w naszym kraju. Kibice mieli obawy, czy po spadku klub przetrwa, jednak same władze klubu poinformowały, że klub jest w stabilnej sytuacji finansowej i nie grozi mu upadłość. Teraz klub poinformował także, że wszyscy zawodnicy, którzy reprezentowali barwy klubu w poprzednim roku otrzymali swoje należne wynagrodzenia kontraktowe oraz za punkty zdobyte na torze, zgodnie z wystawionymi fakturami.

– Zamknięcie tego trudnego sezonu nie byłoby możliwe bez dodatkowego wsparcia osób, które przychylnie patrzą na podejmowane przez nas działania. Ponadto cały czas spływają środki z umów sponsorskich. Równolegle rozmawiamy z zawodnikami pod kątem przyszłego sezonu. Oficjalnie żadne nazwisko nie zostało jeszcze kibicom zaprezentowane, nastąpi to dopiero po zawarciu kontraktów z zawodnikami. Byliśmy już tej jesieni świadkami anulowania zawieranych porozumień i nieoczekiwanej zmiany barw klubowych dlatego wstrzymujemy się z ogłaszaniem składu do czasu podpisania wiążących umów – mówi Paweł Siwiński, członek zarządu stowarzyszenia GTM Start Gniezno dla klubowych mediów.

Mateusz Tonder opuszcza Falubaz Zielona Góra po siedmiu latach

– W październiku zamknęliśmy rozliczenia z naszymi zawodnikami, dotrzymaliśmy w ten sposób danego im słowa. Dziękuję za cierpliwość, bo każdy podszedł do tej sytuacji ze zrozumieniem. Nie ma mowy o żadnych ugodach. Zarobione pieniądze na torze zostały wypłacone i w tym momencie stanowczo dementujemy plotki o olbrzymim zadłużeniu klubu wobec zawodników. Takie głosy niestety nie pomagały w prowadzeniu rozmów kontraktowych pod kątem przyszłego sezonu – mówi Dyrektor GTM Start Gniezno, Radosław Majewski dla klubowych mediów.

Klub poinformował także, kiedy możemy się spodziewać ogłoszenia kadry zespołu na przyszły sezon. Do 14 listopada sympatycy czarnego sportu w Gnieźnie i okolicy poznają nazwiska żużlowców, którzy ścigać będą się w czerwono-czarnych barwach w sezonie 2023.

Reklamy

Fot. Patrycja Sobiech

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Start Gniezno rozliczył się z zawodnikami. Skład drużyny poznamy do 14 listopada

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×