Żużel - Best Speedway Tv

Ściganie w drugiej lidze czas zacząć! Texom Stal Rzeszów - OK Bedmet Kolejarz Opole [zapowiedź] | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Texom Stal Rzeszów

Ściganie w drugiej lidze czas zacząć! Texom Stal Rzeszów – OK Bedmet Kolejarz Opole [zapowiedź]

Ściganie w drugiej lidze czas zacząć! Texom Stal Rzeszów – OK Bedmet Kolejarz Opole [zapowiedź]

Pojedynek Texom Stali Rzeszów z OK Bedmet Kolejarzem Opole rozpocznie tegoroczny sezon w 2. Lidze Żużlowej. Spotkanie na stadionie przy ulicy Hetmańskiej będzie jednocześnie pierwszym z sobotnich spotkań w polskich rozgrywkach. Mecz niesie ze sobą wiele niewiadomych i ciężko wskazywać faworyta do zwycięstwa. Początek starcia 9 kwietnia o godzinie 14:30.

Texom Stal Rzeszów

Oba zespoły dokonały wzmocnień przed rozpoczęciem sezonu. Texom Stal Rzeszów wymieniła niemalże cały skład. Nowy twarzami w zespole zostali Paweł Miesiąc, Dawid Lampart, Eduard Krcmar, Gustav oraz Jonatan Grahn i Kevin Woelbert, który ma pełnić funkcję lidera zespołu. Niemiec okazał się hitowym transferem w minionym okienku transferowym na zapleczu eWinner 1. Ligi. Ubiegły sezon w barwach poznańskich Skorpionów ukończył ze średnią punktową na poziomie 2,277. Podobnie po paru nowych zawodników sięgnęli ubiegłoroczni finaliści ligi. Do formacji seniorskiej ekipy z Opola dołączyli Pontus Aspgren oraz Adrian Cyfer.

Składy na sobotnie spotkanie prezentują się bez niespodzianek. Oba zespoły pojadą w obecnie najsilniejszych zestawieniach. Nieco utrudnione zadanie będą mieli goście. OK Bedmet Kolejarz Opole w związku z zakazem startów zawodników z Rosji w polskich rozgrywkach nie będzie mógł korzystać z usług Andrieja Kudriaszowa. Za zawodnika Sbornej klub zastosuje zastępstwo zawodnika wzorem innych drużyn w wyższych ligach.

Dodatkowym smaczkiem rywalizacji będzie ligowy debiut zagranicznych juniorów. Texom Stal Rzeszów awizowali na to spotkanie Gustava Grahna, który do tej pory startował z lidze szwedzkiej w barwach Indianerny Kumli. Pierwszy wyjazd na tor w ligowym meczu w Polsce zanotuje również Esben Hjerrild. 19-letni Duńczyk przez pandemię nie miał zbyt wielu okazji do startów. W tym roku ma się to zmienić, gdyż dodatkowo podpisał kontrakt z zespołem Esbjerg Vikings.

W tym meczu poznamy odpowiedzi na pytania o formę obu zespołów. Czy osłabiony Kolejarz poradzi sobie ze wzmocnioną rzeszowską formacją? A może wykorzystanie zastępstwa zawodnika zagra na korzyść podopiecznych Marcina Sekuli? Przekonamy się już w tę sobotę.

Awizowane składy:

Reklamy

OK Bedmet Kolejarz Opole:
1. Pontus Aspgren
2. Z/Z
3. Oskar Polis
4. Adrian Cyfer
5. Jacob Thorssell
6. Esben Hjerrild
7. Jakub Poczta

Texom Stal Rzeszów:
9. Hubert Łęgowik
10. Paweł Miesiąc
11. Kevin Woelbert
12. Eduard Krcmar
13. Dawid Lampart
14. Gustav Grahn
15. Mateusz Majcher

Fot. Sandra Rejzner

Zostaw komentarz

0/100

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×