Żużel - Best Speedway Tv

Pontus Aspgren: "Po kilku telefonach decyzja była prosta" | Żużel
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Pontus Aspgren: „Po kilku telefonach decyzja była prosta”

Pontus Aspgren

Pontus Aspgren: „Po kilku telefonach decyzja była prosta”

Transfer Pontusa Aspgrena do OK Bedmet Kolejarza Opole był jednym z najważniejszych w minionym okienku na szczeblu 2. Ligi Żużlowej. Mający za sobą swój najlepszy sezon w karierze zawodnik zamienił rybnickie Rekiny na ekipę z województwa opolskiego. Czy Szwed do spółki z reprezentacyjnym kolegą Jacobem Thorssellem wprowadzą Kolejarz na salony eWinner 1. Ligi?

Nowy nabytek pretendenta do awansu udzielił wywiadu na łamach Tygodnika Żużlowego. Opowiedział w nim między innymi o swoich motywacjach przy wyborze nowego pracodawcy. – Działacze kontaktowali się ze mną wcześniej. Klub buduje drużynę, która będzie walczyła o zwycięstwo i promocję do wyższej ligi. Po kilku telefonach decyzja była prosta. Rozmawiałem z Jacobem Thorssellem i pytałem go o klub. Miał do powiedzenia tylko dobre rzeczy na temat Opola, poza tym będzie fajnie jeździć z nim w jednym zespole – oznajmił indywidualny wicemistrz Szwecji. – Miałem wiele ofert z drugiej ligi i niezbyt wiele interesujących z pierwszej ligi. Chcę się ścigać regularnie w polskiej lidze, dlatego właśnie wybrałem starty w drugiej lidze – dodał 30-latek na łamach tygodnika żużlowego.

Reklamy

Ubiegły sezon dla Pontusa Aspgrena był bardzo udany w Szwecji, gdzie liderował w Smedernie Eskilstuna. Jak przyznał, teraz taką samą rolę chce pełnić w swojej drużynie w polskiej lidze. Na przyszły sezon stawia sobie wysokie cele, na które prawdopodobnie przy odpowiedniej formie będzie go stać. – Chcę wygrać Indywidualne Mistrzostwa Szwecji, zakwalifikować się do finałów SEC i do cyklu GP, a z moimi drużynami zwyciężyć w ligowych zmaganiach. Zainwestuję w nowe motory i silniki, będę trenował, aby być jak najlepiej przygotowanym. Mam nadzieję, że na koniec sezonu wspólnie z drużyną, klubem i fanami będziemy świętować awans do pierwszej ligi. Zrobię co w mojej mocy, aby wykonać swoje zadanie i być liderem zespołu – powiedział szwedzki żużlowiec.

fot. Erik Kruse

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
5 miesięcy temu

[…] sięgnęli ubiegłoroczni finaliści ligi. Do formacji seniorskiej ekipy z Opola dołączyli Pontus Aspgren oraz Adrian […]

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
×