Żużel - Best Speedway Tv

Test reprezentacji przed Son! Czy Polska pokona Rosyjskich żużlowców? | Żużel
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Test reprezentacji przed Son! Czy Polska pokona Rosyjskich żużlowców?

Test reprezentacji

Test reprezentacji przed Son! Czy Polska pokona Rosyjskich żużlowców?

Już w najbliższy wtorek o 18 w Bydgoszczy reprezentacja Polski zmierzy się z zeszłorocznym zwycięzcą Speedway of Nations, czyli Rosją. Będzie to pierwszy i pewnie ostatni sparing przed finałem najważniejszych rozgrywek reprezentacyjnych, czyli SoN. Na początku roku miał odbyć się mecz towarzyski Polska-Australia, ale został on odwołany ze względu na epidemie COVID-19. Dla kibiców z Bydgoszczy będzie to szczególnie wyjątkowe wydarzenie, ponieważ, do Galerii Sław Żużlowej Reprezentacji Polski przyjęty zostanie wychowanek bydgoskiej Polonii i Legenda Polskiego żużla – Tomasz Gollob.

Mimo że będzie to spotkanie towarzyskie, kibiców czeka świetne widowisko. Podczas zawodów w Bydgoszczy zobaczymy wielu wybitnych zawodników takich jak: Patryk Dudek, Emil Sayfutdinow, Bartosz Zmarzlik, Artiom Łaguta, Jarosław Hampel, czy Grigorij Łaguta. Ostatni mecz reprezentacji Polski z Rosją Odbył się w 2017 roku w Ostrowie Wielkopolskim. Polacy pokonali wtedy Sbornę 54:36, najwięcej punktów zdobył obecny zawodnik Motoru Lublin Grigorij Łaguta. Obecnie Rosja jest jednak zdecydowanie silniejsza niż była wtedy, a wyrzucenie z kadry Macieja Janowskiego, braci Pawlickich i Maksyma Drabika zdecydowanie osłabiło naszą reprezentację.

Okoliczności, jak i obsada spotkania czynią to spotkania wyjątkowym. Rosja posiada obecnie jedną z najmocniejszych reprezentacji na świecie i to właśnie oni są obecnym triumfatorem SoN, czyli odpowiednika Drużynowych Mistrzostw Świata. Polacy mają za to w swoim składzie Indywidualnego Mistrza Świata – Bartosza Zmarzlika i potężną reprezentację bez żadnych słabych punktów. Mecz będzie transmitowany na TVP Sport, dzięki czemu z żużlem będą mogły zapoznać się osoby, które nie oglądają go na co dzień, a spotkanie na razie zapowiada się na świetną reklamę dyscypliny.

fot. Sonia Kaps

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
×