Żużel - Best Speedway Tv : Wiadomości Żużlowe

Przejdź do treści
Artykuły

Test reprezentacji przed Son! Czy Polska pokona Rosyjskich żużlowców?

Test reprezentacji

Autor: Jakub Żak

Test reprezentacji przed Son! Czy Polska pokona Rosyjskich żużlowców?

Już w najbliższy wtorek o 18 w Bydgoszczy reprezentacja Polski zmierzy się z zeszłorocznym zwycięzcą Speedway of Nations, czyli Rosją. Będzie to pierwszy i pewnie ostatni sparing przed finałem najważniejszych rozgrywek reprezentacyjnych, czyli SoN. Na początku roku miał odbyć się mecz towarzyski Polska-Australia, ale został on odwołany ze względu na epidemie COVID-19. Dla kibiców z Bydgoszczy będzie to szczególnie wyjątkowe wydarzenie, ponieważ, do Galerii Sław Żużlowej Reprezentacji Polski przyjęty zostanie wychowanek bydgoskiej Polonii i Legenda Polskiego żużla – Tomasz Gollob.

Mimo że będzie to spotkanie towarzyskie, kibiców czeka świetne widowisko. Podczas zawodów w Bydgoszczy zobaczymy wielu wybitnych zawodników takich jak: Patryk Dudek, Emil Sayfutdinow, Bartosz Zmarzlik, Artiom Łaguta, Jarosław Hampel, czy Grigorij Łaguta. Ostatni mecz reprezentacji Polski z Rosją Odbył się w 2017 roku w Ostrowie Wielkopolskim. Polacy pokonali wtedy Sbornę 54:36, najwięcej punktów zdobył obecny zawodnik Motoru Lublin Grigorij Łaguta. Obecnie Rosja jest jednak zdecydowanie silniejsza niż była wtedy, a wyrzucenie z kadry Macieja Janowskiego, braci Pawlickich i Maksyma Drabika zdecydowanie osłabiło naszą reprezentację.

Okoliczności, jak i obsada spotkania czynią to spotkania wyjątkowym. Rosja posiada obecnie jedną z najmocniejszych reprezentacji na świecie i to właśnie oni są obecnym triumfatorem SoN, czyli odpowiednika Drużynowych Mistrzostw Świata. Polacy mają za to w swoim składzie Indywidualnego Mistrza Świata – Bartosza Zmarzlika i potężną reprezentację bez żadnych słabych punktów. Mecz będzie transmitowany na TVP Sport, dzięki czemu z żużlem będą mogły zapoznać się osoby, które nie oglądają go na co dzień, a spotkanie na razie zapowiada się na świetną reklamę dyscypliny.

fot. Sonia Kaps

Reklamy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×