Żużel - Best Speedway Tv

Bezbłędny Doyle i wyrównane składy Łotwy i Francji z biletami do Manchesteru – podsumowanie 2. półfinału Speedway of Nations. | Żużel
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Doyle

Bezbłędny Doyle i wyrównane składy Łotwy i Francji z biletami do Manchesteru – podsumowanie 2. półfinału Speedway of Nations.

Bezbłędny Doyle i wyrównane składy Łotwy i Francji z biletami do Manchesteru – podsumowanie 2. półfinału Speedway of Nations.

Znamy już komplet finalistów październikowego finału Speedway of Nations – poza gospodarzami, Polską, Szwecją i Danią, zobaczymy w nim drużyny Australii, Łotwy i Francji. Wyniki sobotnich zawodów na Łotwie nie są sensacją, bo osłabione były drużyny Niemiec i Rosji, a Włosi i Ukraińcy są po prostu jeszcze o wiele za słabi, ale poszczególne biegi były bardzo interesujące i ich rezultaty bywały niespodziewane.

Już w 1. biegu niespodziewanie stracili punkty zawodnicy z Antypodów. Co prawda Doyle wygrał bez problemów, ale Fricke wystartował bardzo słabo i gdyby tylko Paco Castagna lepiej panował nad swoją maszyną to Włosi odnieśliby biegowe zwycięstwo. Jednak to Fricke zakończył na trzecim miejscu i zakończyło się na 6-3 dla Kangurów. Następnie Rosja poradziła sobie w tym samym stosunku z Ukrainą, również po walce, ale było to tylko preludium do biegu nr 3.

Niemcy wystartowali lepiej od Łotyszy, ale szybko Michaiłow wyprzedził Huckenbecka, a Lebiediew Bloedorna. O ile w drugiej z tych par kolejność się szybko ustaliła, to dwaj prowadzący walczyli zażarcie, tasowali się kilkukrotnie, a wreszcie to Niemiec przyjechał na czele, ale jednak to gospodarze odnieśli drużynowy triumf. Francuzi następnie odnieśli podwójne zwycięstwo z Włochami i to samo mieli zrobić Australijczycy z Ukraińcami, ale… przegrali! Doyle nie dał szans Łoktajewowi, ale w walce juniorów Keynan Rew nie liczył się w walce z Lewiszynem i niespodziewanie skończyło się na 5-4 dla Ukrainy.

Łotysze wygrali z Rosją 6-3, chociaż Łogaczow prawie dogonił Michailowa na kresce, po czym nastąpił kolejny dramatyczny bieg z udziałem Niemców, tym razem przeciwko Francuzom. Huckenbeck był drugi, potem prawie spadł na trzecie miejsce, ale skończył jako pierwszy! Niestety ponownie jego partner przyjechał daleko z tyłu i to Trójkolorowi zdobyli 5 punktów. W walce najsłabszych zespołów ktoś musiał wygrać i byli to Włosi w stosunku 6-3, a indywidualnie Covatti.

Po pewnej wygranej Australii nad Rosją 7-2 kolejny ciekawy bieg. Berge był najlepszy, ale dwaj Łotysze, po walce, za nim. Potem Niemcy zdecydowanie przed Włochami i kolejny zacięty bieg. Fricke po raz kolejny zaspał na starcie, a potem nie ustrzegł się błędów i nie dogonił dwójki Łotyszy, którzy drużynowo wygrali bieg pomimo kolejnego triumfu Doyle’a.

Potem przyszedł czas na kilka biegów zakończonych wynikiem 6-3 (Niemcy-Ukraina, Francja –Rosja, Łotwa – Włochy, Francja – Ukraina, Rosja – Włochy), przerywanych podwójnymi wygranymi Australii (z Niemcami i Francją) oraz Łotwy (z Ukrainą). Bieg 21 zdecydował, że to Niemcy, a nie Rosjanie zajęli 4. miejsce w turnieju i mieli rywalizować z Francją w biegu barażowym. Niemcy potrzebowali czterech punktów, czyli zwycięstwa, i dokładnie to się im udało. Oczywiście najlepszy był Huckenbeck, który utrzymał prowadzenie do końca mimo ambitnej walki Łogaczewa. Sam jednak Huckenbeck to zbyt mało, by awansować do wielkiego finału, bo w barażu pomimo słabszego startu znów wygrał, ale Bloedorn przyjechał daleko za parą Trójkolorowych i to oni będą się ścigać w Manchesterze za trzy tygodnie.

Indywidualnie doskonały był Doyle, który zaliczył komplet punktów (23+1 pkt.), ale ze świetnej strony pokazał się Huckebeck, który tylko raz, właśnie z Australijczykami, przegrał indywidualnie (22 pkt.). Wśród Łotyszy i Francuzów nie dominował jeden zawodnik, ale właśnie w tym tkwiła ich siła. Rosjanie pojechali nieźle i też równo, ale jednak trochę im zabrakło. Włosi mają podobnie równy skład (bez rezerwowego!), jednak im do czołówki zabrakło o wiele więcej. Z dobrej strony pokazał się Łoktajew, który w każdym ze swoim pięciu biegów przyjeżdżał jako drugi, ale wsparcia nie miał żadnego.  

 Wyniki 2. półfinału Speedway of Nations, 18.09.2021:

I. Australia – 35
Jason Doyle 23 (4, 4, 3, 4, 4, 4);
Max Fricke 12 (2, -, 4, 3, 3);
Keynan Rew 0 (0);
II. Łotwa – 34
9. Andrzej Lebiediew 18 (2, 4, 3, 2, 4, 3);
10. Oleg Michaiłow 14 (3, 2, 2, 3, -, 4);
19. Francics Gusts 2 (2);
III. Francja – 30 + 5 w biegu barażowym
13. David Bellego 15 (4, 3, 0, 4, 4, 0); + 3 w biegu barażowym
14. Dimitri Berge 13 (3, 2, 4, 2, -, 2); + 2 w biegu barażowym
21. Steven Goret 2 (2);


IV. Niemcy – 27 + 4 w biegu barażowym
11. Kai Huckenbeck 22 (4, 4, 4, 4, 2, 4); + 4 w biegu barażowym
12. Valentin Grobauer 0 (-, 0, -, -, -, -);
20. Norick Bloedern 5 (0, 3, 2, 0, 0); + 0 w biegu barażowym
V. Rosja – 25
7. Siergiej Łogaczow 10 (2, 0, -, 3, 2, 3);
8. Władimir Borodulin 13 (4, 3, 0, -, 4, 2);
18. Mark Karion 2 (2, 0);
VI. Ukraina – 17
5. Aleksandr Łoktajew 15 (3, 3, 3, 3, 3, -);
6. Witalij Łysak 0 (0, -, -, -, 0, 0);
17. Marko Lewiszyn 4 (u, 2, u, 2);
VII. Włochy – 19
1. Nicolas Covatti 7 (3, 0, 4, 0, w, 0);
2. Paco Castagna 12 (0, 2, 2, 2, 3, 3);

Bieg po biegu:

1. Doyle, Covatti, Fricke, Castagna
2. Borodulin, Łoktajew, Łogaczow, Lysak
3. Huckenbeck, Michaiłow, Lebiediew, Bloedorn
4. Bellego, Berge, Castagna, Covatti
5. Doyle, Łoktajew, Lewiszyn, Rew
6. Lebiediew, Borodulin, Michaiłow, Łogaczow
7. Huckenbeck, Berge, Bellego, Grobauer
8. Covatti, Łoktajew, Castagna, Lewiszyn (u)
9. Fricke, Doyle, Karion, Borodulin
10. Berge, Lebiediew, Michaiłow, Bellego
11. Huckenbeck, Bloedorn, Castagna, Covatti
12. Doyle, Michaiłow, Lebiediew, Fricke
13. Huckenbeck, Łoktajew, Bloedorn, Lewiszyn (u)
14. Bellego, Łogaczow, Berge, Karion
15. Lebiediew, Castagna, Gust, Covatti (w)
16. Doyle, Fricke, Huckenbeck, Bloedorn
17. Bellego, Łoktajew, Goret, Lysak
18. Borodulin, Castagna, Łogaczow, Covatti
19. Doyle, Fricke, Berge, Bellego
20. Michaiłow, Lebiediew, Lewiszyn, Lysak
21. Huckenbeck, Łogaczow, Borodulin, Bloedorn
Baraż o 3. miejsce: Huckenbeck, Bellego, Berge, Bloedorn

Foto: facebook speedwaygpZostaw komentarz

0/100

×