Żużel - Best Speedway Tv

Teren Mistrzów Polski zdobyty! Sparta pokonuje Motor [RELACJA] | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Teren Mistrzów Polski zdobyty! Sparta pokonuje Motor [RELACJA]

Sparta

Teren Mistrzów Polski zdobyty! Sparta pokonuje Motor [RELACJA]

Zaległy mecz 1. kolejki PGE Ekstraligi na torze w Lublinie doszedł w końcu do skutku. Betard Sparta Wrocław od rozpoczęcia sezonu jest na fali, co udowodnił pokonując Platinum Motor Lublin 46:44.

Historyczny tryumf Wilków Krosno! [RELACJA]

W składzie Sparty każdy senior miał przynajmniej jedno zwycięstwo. Niemal każdy zawodnik pojechał dobre zawody, poza juniorami. W zawodach debiutował Kacper Andrzejewski, który zastąpił Mateusza Panicza. Młodzieży Motoru punktów nie brakło, gdyż dobre zawody pojechali Kacper Grzelak i Mateusz Cierniak. Zabrakło jednak punktów seniorów, w tym Bartosza Zmarzlika.

Były to pierwsze zawody ligowe w tym roku na lubelskim torze. Nawierzchnia pozwalała na skuteczną jazdę tylko po krawężniku. Mimo tego, że wydawało się, że jest bardzo twardo, czasy przeczyły tej tezie. Czasy wyścigów prezentowały się w zakresie poniżej jednej sekundy od rekordu toru.

W pierwszej serii startów o wynikach głównie decydował start i dobra jazda kredą. Gromkie “WTS” z sektora gości zabrzmiało już w trakcie otwarcia zawodów. Tai Woffinden i Artiom Łaguta po znakomitym starcie podwójnie wygrali z Jarosławem Hampelem i Jackiem Holderem. Lublin odpowiedział wygraną 4:2 w biegu juniorskim. Mateusz Cierniak wygrał z Bartłomiejem Kowalski, a Kacper Grzelak przywiózł za sobą debiutującego w PGE Ekstralidze Kacprem Andrzejewskim. Następnie zobaczyliśmy pierwszą klęskę Bartosza Zmarzlika, który przyjechał odpowiednio za Maciejem Janowskim, Fredrikiem Lindgrenem i Danielem Bewleyem. Czteropunktową stratę Motor odrobił w czwartym biegu. Wygrał Dominik Kubera, a sensacyjnie przed Piotrem Pawlickim przyjechał Kacper Grzelak.

Następna seria to kolejny dobry początek Wrocławian. Dwa wyścigi z rzędu Sparta wygrała 4:2, przy okazji znowu pokonując Bartosza Zmarzlika. Kolejny impuls Motorowi do powrotu ponownie dał Dominik Kubera, który razem z Jarosławem Hampelem na 4:2 przywieźli Macieja Janowskiego i Kacpra Andrzejewskiego.

W 8. biegu wydawało się, że Sparta wraca do kontroli nad meczem. Łaguta i Pawlicki przywieźli na 5:1 parę Zmarzlik-Grzelak. Los odwrócił się w biegu 9, w którym para Kubera-Hampel pokonali 4:2 Woffindena oraz Bewleya. W 10. gonitwie przyszło wyrównanie, gdyż Lindgren i Jack Holder podwójnie zwyciężyli nad Janowskim i Kowalskim.

Reklamy

Otwarcie kolejnej serii należało znowu do Wrocławia. Sparta w ogóle świetnie otwierała każdą serię startów. Pawlicki i Woffinden nie zostawili złudzeń Lindgrenowi i Hampelowi. W biegu 12. w pierwszej odsłonie prowadził Daniel Bewley przed parą gości, ale upadek zaliczył debiutant Andrzejewski. Wyprostowało go na pierwszym łuku drugiego okrążenia. W powtórce świetny start zaliczyli Lublinianie, ale wyścig ponownie przerwał sędzia zawodów Michał Sasień, ponieważ maszyna startowa nierówno puściła zawodników. W trzeciej próbie świetnie wystartował Cierniak, ale Jack Holder został na starcie za Danielem Bewleyem. Na pierwszym okrążeniu jednak Australijczyk pewnie wyprzedził Brytyjczyka.

Trzynasty bieg to przebudzenie trzykrotnego mistrza świata. Start jednak przegrał z Łagutą i Janowskim, ale skuteczną jazdą po zewnętrznej minął Janowskiego, a przy krawężniku przemknął przed Łagutę. Bez szans w tym biegu był niepokonany do tamtej pory Dominik Kubera.

Przed biegami nominowany był remis. Nic więc dziwnego, że nerwy skutecznie przeszkodziły zawodnikom w pierwszej odsłonie 14. biegu w starcie. Tai Woffinden ruszył za wcześnie, czym podpuścił Jacka Holdera. Ten prawie dotknął taśmy. W powtórce tego wyścigu maszyna startowa znowu wypuściła zawodników spod taśmy nierówno. Za trzecim razem zawodnicy z Wrocławia wyszli perfekcyjnie, a para Woffinden-Łaguta przyjechała na metę z olbrzymią przewagą nad Zmarzlikiem i Holderem.

W ostatnim wyścigu Lublin mógł w praktyce wygrać tylko remis. Fenomenalny start zanotował Fredrik Lindgren, a zdawało się, że po zewnętrznej Kubera dołączy do kolegi z pary. Maciej Janowski jednak po tym, jak podniosło jego maszynę, zamknął drogę Kubery do remisu mistrzów Polski. Betard Sparta Wrocław zdobyła twierdzę Lublin.

Platinum Motor Lublin – 44
9. Jarosław Hampel 2 (0,1,1,0)
10. Dominik Kubera 10 (3,3,3,0,1)
11. Jack Holder 5+2 (1,0,2*,2*,0)
12. Fredrik Lindgren 11+1 (2,2,3,1,3)
13. Bartosz Zmarzlik 7 (0,2,1,3,1)
14. Kacper Grzelak 3+1 (1,2*,0)
15. Mateusz Cierniak 6 (3,0,3)
16. Bartosz Bańbor NS

Betard Sparta Wrocław – 46
1. Tai Woffinden 10+2 (2*,1,2,2*,3)
2. Daniel Bewley 5 (1,3,0,1)
3. Artiom Łaguta 10+2 (3,1,3,1*,2*)
4. Piotr Pawlicki 9+1 (1,3,2*,3,0)
5. Maciej Janowski 10 (3,2,1,2,2)
6. Bartłomiej Kowalski 2 (2,0,0)
7. Kacper Andrzejewski 0 (0,0,w/u)

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Zostaw komentarz

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×