Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Tai Woffinden zabrał głos na temat stanu zdrowia. Sytuacja jest bardzo poważna

Tai Woffinden
Fot. Taylor Lanning

Autor: Krzysztof Choroszy

Tai Woffinden zabrał głos na temat stanu zdrowia. Sytuacja jest bardzo poważna

Ostatnie dni były naprawdę pechowe dla jednego z zawodników. Tai Woffinden podczas sobotniej rundy Speedway Grand Prix w Gorzowie uczestniczył w bardzo groźnym upadku i doznał poważnej kontuzji. Brytyjczyk jest już po operacji, a dzisiaj przemówił do swoich kibiców. Uraz jest bardzo poważny, o czym mogliśmy dowiedzieć się z informacji przekazanych przez trzykrotnego mistrza świata.

Woffinden w wyścigu ósmym sobotniego Speedway Grand Prix pechowo zahaczył motocyklem o dmuchaną bandę na wyjściu z pierwszego łuku. Następnie przeleciał on przez kierownicę i z całym impetem uderzył o tor. Bardzo groźnie wyglądało uderzenie głową Brytyjczyka. Na torze pojawiła się natychmiastowo karetka, która na noszach zabrała „Tajskiego” do szpitala. Tam stwierdzono mu złamanie łokcia. Co ważne podejrzenia urazów głowy i kręgosłupa nie potwierdziły się, więc pod tym względem mógł on odetchnąć z ulgą.

Niedzielnym wieczorem Betard Sparta Wrocław w swoich mediach społecznościowych poinformowała kibiców, że Tai Woffinden jest już po operacji kontuzjowanego łokcia. Zabieg był bardzo trudny, ale na szczęście wszystko udało się bez komplikacji. Dzisiaj w długim poście na swoim profilu na Instagramie do kibiców przemówił również Tai Woffinden. Brytyjczyk przedstawił, jak wygląda sytuacja z jego zdrowiem.

Jak możemy przeczytać w opisie posta, poważenie złamał łokieć na cztery kawałki. Ponadto doznał on również wstrząśnienia mózgu. 33-latek przedstawił zdjęcie rentgenowskie swojej ręki już po operacji złamanej kości. Tai Woffinden również wskazał, że jego kontuzja jest na tyle poważna, że niestosowanie się do zaleceń i zbyt szybki powrót do jazdy na motocyklu może skutkować niezwiązaniem kości, co będzie oznaczało konieczność kolejnej operacji i wszczepienia protezy łokciowej. W takim przypadku będzie to oznaczało koniec kariery trzykrotnego mistrza świata. Sytuacja jest więc bardzo poważna. Na tę chwilę Brytyjczyk nie jest w stanie określić, ile potrwa jego przerwa, ale zapewnia, że zrobi wszystko, aby bezpiecznie powrócić do jazdy najszybciej, jak tylko to możliwe.

Tai Woffinden
Fot. Taylor Lanning
Liga angielska
Fot. Taylor Lanning

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *