Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Żużel. Pechowy wypadek Tai Woffindena. Złamanie i przerwa w startach!

Żużel
Fot. Taylor Lanning

Autor: Redakcja

Żużel. Pechowy wypadek Tai Woffindena. Złamanie i przerwa w startach!

Tai Woffinden miał wyjątkowo pechowy występ podczas szóstej rundy cyklu Grand Prix w Gorzowie. 33-letni Brytyjczyk uległ poważnemu wypadkowi podczas swojego drugiego startu. Po zderzeniu z bandą bardzo groźnie upadł na tor, co wymagało natychmiastowej interwencji medycznej. Karetka, która szybko pojawiła się na miejscu zdarzenia, zabrała go bezpośrednio do szpitala. Niestety, wyniki badań potwierdziły, że zawodnik doznał urazu.

Do feralnego upadku doszło w biegu szóstym. Woffinden świetnie wystartował, nabierając dużej prędkości na pierwszym łuku i próbując przebić się na prowadzenie. W trakcie tej próby doszło jednak do kontaktu z prowadzącym wówczas Kaiem Huckenbeckiem. W wyniku zderzenia, Brytyjczyk najpierw uderzył w bandę, a następnie przeleciał przez kierownicę i bezwładnie upadł na tor.

Początkowo Woffinden przekazał swojej żonie, Faye, że czuje się dobrze, co dawało nadzieję na szybki powrót do zdrowia. Jednak szczegółowe badania przeprowadzone w szpitalu wykazały złamanie łokcia, o czym poinformowała Speedway Ekstraliga za pośrednictwem mediów społecznościowych. W rezultacie, 33-latka czeka teraz przerwa w startach, co jest złą wiadomością dla kibiców Betard Sparty Wrocław.

Teraz przed Betard Spartą Wrocław stoi trudne zadanie, aby znaleźć odpowiednie zastępstwo i utrzymać dobrą formę do końca sezonu. Miejmy nadzieję, że Tai Woffinden szybko wróci do pełni zdrowia i znów będzie mógł cieszyć kibiców swoimi występami na torze.

310336079 495414439265546 6979780575808210635 n
Fot. Taylor Lanning
Pierwsze wieści w sprawie Taia Woffindena
Fot. Łukasz Wilk

Dołącz do nas na facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *