Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Żużel. Tabela Metalkas 2. Ekstraligi po siódmej kolejce. Na czele bez zmian mimo odwołanego meczu

Tabela Metalkas 2. Ekstraligi
Fot. Arkadiusz Siwek

Autor: Jakub Bielak

Żużel. Tabela Metalkas 2. Ekstraligi po siódmej kolejce. Na czele bez zmian mimo odwołanego meczu

W siódmej kolejce Metalkas 2. Ekstraligi odbyły się tylko dwa spotkania. Już dzień wcześniej odwołano sobotnie mecze w Rybniku oraz Ostrowie. Miejscowe drużyny miały zmierzyć się z zajmującymi ostatnie pozycje w ligowej tabeli drużynami z Gdańska i Poznania.

Drużynie z Rybnika nie przeszkodził jednak fakt, że kolejne ich spotkanie zostało przełożone. Nadal pozostają oni na czele ligowej tabeli z kompletem zwycięstw. Za ich plecami plasują się Cellfast Wilki Krosno oraz Abramczyk Polonia Bydgoszcz. Krośnianie mają jednak za sobą wszystkie spotkania i przegrali łącznie już aż trzy pojedynki. Ich porażka w Łodzi nie spycha ich jednak póki co z drugiej pozycji, ponieważ w bezpośrednim pojedynku byli lepsi od Polonii.

Bardzo ważne dwa punkty wywalczyli właśnie Łodzianie, którzy dzięki temu przeskoczyli #OrzechowaOsada PSŻ Poznań i zrównali się punktami z Texom Stal Rzeszów. Poznanianie jednak mają za sobą tylko cztery mecze. Zresztą do całego układu sił trzeba podchodzić z dużym dystansem, ponieważ drużyny mają odjechaną bardzo różną ilość meczów — od czterech po siedem.

Tabela Metalkas 2. Ekstraligi

obraz 2024 06 02 171331415
ostrow 20244
Fot. Sonia Kaps

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *