Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Przerwane spotkanie w Rzeszowie dla Abramczyk Polonii [RELACJA]

spotkanie w Rzeszowie
Fot. Sonia Kaps

Autor: Paweł Płóciniak

Przerwane spotkanie w Rzeszowie dla Abramczyk Polonii [RELACJA]

Spotkanie siódmej kolejki Metalkas 2. Ekstraligi Texom Stal Rzeszów – Abramczyk Polonia Bydgoszcz zakończyło się po dziewiątym wyścigu z korzystnym wynikiem dla gości 21:33. Jadąc tylko dwa wyścigi niepokonani byli Jacob Thorssell oraz Krzysztof Buczkowski.

Kilka godzin przed spotkaniem nad Rzeszowem przeszła ulewa, nie przeszkodziła ona jednak w rozpoczęciu tego spotkania. Odbyły się pracę nad nawierzchnią oraz próba toru i mecz wystartował tylko z kilkuminutowym opóźnieniem. Jeszcze przed rozpoczęciem rywalizacji doszło do ciekawej sytuacji, jak powiedział na antenie Canal+ prezes Texom Stali komisarz toru nakazał prace, a obie drużyny były im przeciwne.

Pierwszy wyścig spotkania ułożył się po myśli gospodarzy. Jacob Thorssell wykorzystał błąd Kaia Huckenbecka i przywiózł „trójkę” do mety dając swojej drużynie drużynowe zwycięstwo. Bieg młodzieżowców zakończył się wynikiem remisowym, a już w kolejnym goście odrobili straty i doprowadzili do remisu, pomimo podwójnego prowadzenia Stali po starcie. W czwartej gonitwie również „Żurawie” wyszli najlepiej ze startu, ale Andreas Lyager zdołał wyprzedzić obu rywali.

Druga seria rozpoczęła się do kolejnego remisu, ponownie na torze szalał Andreas Lyager, jednak tym razem nie udało mu się wyprzedzić swojego przeciwnika. Goście w biegu numer sześć zwyciężyli 5:1 i wyszli na prowadzenie. Na pierwszym łuku siódmego wyścigu doszło do upadku Krystiana Pieszczka, na szczęście żużlowiec Texom Stali jest zdolny do dalszej jazdy.

Sensacyjnie w powtórce ponownie Polonia dojechała do mety na pierwszych dwóch miejscach, a jednym z zawodników reprezentujących „Gryfy” był młodzieżowiec Olivier Buszkiewicz. Ósme rozdanie punktowe tak jak poprzednie za drugim razem zostało odjechane. W drugim podejściu triumfował Andreas Lyager po udanym ataku na Nickiego Pedersena na ostatnim wirażu.

Po dziewiątym wyścigu goście z Bydgoszczy prowadzili już dwunastoma punktami. Przed następnym biegiem zaczęło padać i w trakcie niego Nicki Pedersen zrezygnował z dalszej jazdy, a Franciszek Majewski nie opanował motocykla i upadł na tor. Sędzia po tym zdarzeniu zdecydował się na zakończenie spotkania po dziewiątej gonitwie wynikiem 21:33 i to goście dopisali dwa punkty do swojego punktu.

Texom Stal Rzeszów: 21

9. Marcin Nowak (1,0,2) – 3

10. Krystian Pieszczek (1*,1,0) 2+1

11. Jacob Thorssell (3,3) – 6

12. Jesper Knudsen (0,0,) – 0

13. Nicki Pedersen (2,1,2) – 5

14. Jakub Poczta (0,2,0) – 2

15. Wiktor Rafalski (3,0) – 3

16. Bartosz Curzytek

Abramczyk Polonia Bydgoszcz: 33

1. Kai Huckenbeck (2,2*3) – 7+1

2. Tim Soerensen (1,3,1) – 5

3. Mateusz Szczepaniak (0,1*,1) – 2+1

4. Andreas Lyager (3,2,3) – 8

5. Krzysztof Buczkowski (3,3) – 6

6. Franciszek Karczewski (2,0) – 2

7. Olivier Buszkiewicz (1*,2*) – 3+2

8. Franciszek Majewski

stal rzeszów
Fot. Jakub Malec
żużel
Fot. Jakub Malec

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *